НОВИНИ

09.06.2022 | Передані Польщею САУ «Краб» вже на фронті – Резніков
За матеріалами - УКРІНФОРМ

“Радий повідомити, що до виконання бойових завдань на фронті готові польські САУ “Краб”. Після гармат М777 та FH70, САУ Ceasar та М109А3 - це 5-й вид артилерії 155-мм калібру, який нам вдалося залучити”, - зазначив Резніков.

За словами міністра оборони, з моменту повномасштабного російського вторгнення змінилося дуже багато.

Як зауважив Резніков, після 24 лютого пріоритетом Міноборони стало забезпечення армії зброєю та боєприпасами, військовою та спеціальною технікою.

“Довелося дуже швидко вчитися, адже Міноборони не було пристосоване до масштабного імпорту зброї, не було відповідних компетенцій. Більше того – у держави в цілому не було таких компетенцій достатньою мірою. Адже до цього наголос робився на експорт вітчизняної зброї”, - підкреслив Резніков.

За його словами, Міноборони оперативно налагодило роботу за трьома напрямками:

взаємодія з партнерами для отримання матеріально-технічної допомоги;

закупівля озброєння та техніки в українських виробників;

імпорт через прямі контракти Міноборони та механізми спецекспортерів.

За словами міністра, ключовим стратегічним рішенням стало переведення Збройних сил України на важке озброєння, що використовується в НАТО. Зокрема це стосується артилерії, яка відіграє визначальну роль.

Резніков зазначив, що в Україні усвідомлювали вже на початку березня, що під час інтенсивної війни з росією українські ресурси виснажуються, і вони є незіставними з противником, тому спиратися виключно на радянську зброю був би заздалегідь програшний шлях.

Звертаючись за допомогою до партнерів, українське керівництво ініціювало постачання артилерії калібру 155 мм та інших важких озброєнь.

“Станом на зараз Міністерством оборони забезпечено постачання до Збройних сил України понад 150 артилерійських платформ 155-мм калібру. Запаси снарядів цього калібру вже на 10% переважають запаси снарядів великих калібрів радянського типу, які були станом на 24 лютого 2022 року. При цьому ефективність цих снарядів вища, ніж радянських зразків, тому менший розхід”, - повідомив Резніков.

Одночасно до ЗСУ було поставлено понад півсотні гармат інших значних калібрів, а також снарядів до них, які складають понад 75% обсягу, що був на початку повномасштабного російського вторгнення.

Окремо Резніков відзначив роботу спеціалістів Укроборонпрому, які відновили чи поставили на службу ЗСУ сотні одиниць військової техніки, зокрема – трофейної.

Також Резніков повідомив, що Україна отримала від партнерів близько 250 бронемашин західних зразків (М113 ТМ, М113 YPR-765, Bushmaster, Mastiff, Husky, Wolfhound тощо) і Міноборони продовжує цю роботу. А також переносні зенітно-ракетні комплекси (Stinger, Starstreak, Mistral, Piorun, Grom тощо), протитанкові ракетні комплекси (NLAW, Javelin, Milan тощо) і гранатомети.

Крім цього, Міноборони через різні механізми передало ЗСУ сотні безпілотників, у тому числі – кілька десятків ударних. Україна очікує у найближчих пакетах допомоги серйозні БПЛА, підкреслив міністр.

Берегову оборону України посилено ефективними комплексами Harpoon, які в поєднанні з українськими протикорабелими крилатими ракетами “Нептунам” змушують ворожий флот триматися на відстані.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект