НОВИНИ

18.07.2006 | Континентальна преса про результати самміту "Групи Восьми"
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Більшість європейських видань сходяться на тому, що самміт "вісімки" у Санкт-Петербурзі перетворився із самміту з проблем енергетичної безпеки на зібрання з проблем безпеки, взагалі, у зв'язку із війною на Близькому Сході. І Росія скористалася з цього, щоб показати "через дружбу із західними лідерами", що вона "знову на рингу і не палає до Заходу великим респектом", як пише у понеділок лондонська "Таймс".



Німецька "Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ" пише у понеділок, що всі очікування західних спостерігачів від самміту "Групи восьми" підтвердилися - він став "потьомкінським", бо всіх світових лідерів "ізолювали у розкішних віллах на території Костянтинівської резиденції", "американський президент був змушений відмовитися від велосипедної прогулянки містом, канадський прем'єр не потрапив до Ермітажу". Місто Петербург, як пише німецька газета, закрили для західних туристів і власних громадян на цілих три дні і всюди був тотальний поліцейський контроль.


У європейській пресі цитують голову Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу, який заявив у Петербурзі, що "ключовим словом для енергетичної безпеки є диверсифікація", тобто, Європа мусить шукати альтернативні джерела енергії. І французька "Ліберасьон", і лондонська "Таймс" відзначають, що, не дивлячись на спільну декларацію "вісімки", в яку європейським країнам вдалося внести згадки про принципи прозорості і чесної конкуренції з Європейської енергетичної хартії, все ж їм не вдалося переконати Росію у необхідності ратифікації цієї хартії. Тому, як пише та ж "Таймс", "Захід відчуває все більше занепокоєння у зв"язку з намірами Росії використати природний газ для встановлення влади в Європі. Тим часом Росія обвинувачує Захід у тому, що він втручається у внутрішні справи України і Грузії, де, за твердженнями Москви, американське фінансування сприяло переворотам".


Британська газета "Ґардіан" пише у понеділок, що Помаранчева революція в Україні змусила Володимира Путіна маскувати свій авторитарний імідж з допомогою західних піарщиків. Але, як зауважує ця газета, "це завдання виявилося надскладним". А згадана вже "Таймс" відзначила прозоріше, що саміт "Групи восьми" дозволив "відчути льодяний подих російського націоналізму", та "іронія ще й у тому, що сам Путін виявився набагато ліберальнішим, аніж більшість його співвітчизників", котрі, за останніми опитуваннями, ненавидять Захід "і майже 60 % громадян тут підтримують гасло "Росія для росіян", зауважує британський часопис.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект