Протокол з США про завершення переговорів про вступ Росії у СОТ буде підписано післязавтра, повідомив міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.
За його словами, у Росії і США немає розбіжностей у фінансових умовах вступу країни у СОТ. Тим часом, Росія погодилася на відкриття філій іноземних страхових компаній, і при цьому наполягла на тому, що в РФ не будуть відкриватися філії іноземних банків.
Кудрін також зазначив, що "Росія залишила за собою право вводити квоти по обмеженню присутності іноземного капіталу на ринку фінансових послуг". Однак, міністр завірив, що цим правом його країна користуватися не буде. Розмір самих квот поки не визначено , його буде встановлено пізніше.
Після підписання протоколу по вступ Росії у СОТ почнеться робота над звітом про приєднання, яка може протривати кілька місяців.
Як повідомлялося, представники американського бізнесу й американскі сенатори просили президента США відкласти вступ Росії до Всесвітньої торговельної організації, поки Москва "не продемонструє, що вона буде надійним партнером у світовому торговельному співтоваристві".
Нагадаємо, що на сьогоднішній день Росія завершила переговори зі всіма учасниками цієї організації за вийнятком США. У квітні американські чиновники пред’явили РФ ряд вимог для вступу у СОТ. Від російської влади зажадали більш рішучої боротьби проти порушення прав інтелектуальної власності і відкриття внутрішнього ринку для іноземних інвесторів.
Тим часом, український Президент 25 червня заявив, що Україна вже восени 2006 року вступить у Всесвітню торговельну організацію.
У той же час, Україні залишилося підписати протоколи ще з 2 учасниками організації - Киргизстаном і Тайванем.
Переговори з Киргизстаном ускладнені тим, що ця країна вимагає знизити імпортні мита на свою аграрну продукцію. За даними інформованого джерела, розмір запропонованих ставок суперечить раніше досягнутим домовленостям з іншими країнами-членами ВТО.
Питання про те, хто першим вступить у СОТ - Росія або Україна - є принциповим для обох країн. У випадку, якщо Росія потрапить у цю організацію першою, Україні прийдеться одержати її згоду на вступ у СОТ. Однак, приймаючи до уваги загострення в російсько-українських відносинах, одержати подібне схвалення буде досить складно.
|