НОВИНИ

30.06.2006 | Gazeta Wyborcza: Україна все ще прагне на захід. Інтерв’ю Тарасюка
За матеріалами - Korespondent.net

Новий український уряд не відмовиться від прагнень вступити в НАТО і ЄС - говорить щоденній Gazeta Wyborcza колишній і, швидше за все, майбутній глава дипломатичного відомства Борис Тарасюк. Розмовляв Вацлав Радзивинович, Gazeta Wyborcza, Польща.



Вацлав Радзивинович: Чи сходить Україна з прозахідного курсу?


Борис Тарасюк: Ні в якому разі. Я можу Вас завірити, що пріоритети нашої зовнішньої політики не змінилися. І не зміняться, незалежно від того, якої буде склад нового уряду. Гарантія цього - те, що члени парламентської коаліції підтримали програму президента. У нас, за Конституцією, зовнішню політику проводить глава держави. Президент призначає і звільняє главу МЗС.


Саме Ви в останні роки уособлювали собою прозахідний курс України. Саме тому одним з гасел недавніх антинатовських демонстрацій у Криму була вимога Вашої відставки. Ви залишитеся в МЗС?


- Це питання задайте, будь-ласка, президенту Ющенку.


Під час виборчої кампанії лідери двох із трьох об’єднань, що входять зараз у помаранчеву коаліцію - Юлія Тимошенко й Олександр Мороз із Соціалістичної партії України - прямо або побічно висловлювалися проти вступу України в НАТО. Тепер Тимошенко має бути прем’єр-міністром.


- Ми будемо продовжувати триматися того, що ми вирішили, коли Віктор Ющенко в 2005 р. займав президентську посаду. Тоді ми вирішили, що фундаментом нашої зовнішньої політики повинна бути інтеграція з ЄС і НАТО. Коли Тимошенко очолювала уряд з лютого до вересня минулого року, на засіданнях уряду я ніколи не чув з вуст міністрів від Соціалістичної партії якоїсь критики кроків, спрямованих на розвиток співробітництва з НАТО. Ніхто не висловлював з цього питання жодних сумнівів.


А під час переговорів про коаліцію?


- Під час цих переговорів ми обговорювали все, також і зовнішню політику. І ми прийшли до загального висновку, що Україна буде прагнути членства в ЄС. Ще цього року ми доведемо до кінця також процес вступу нашої країни до Світової Організації Торгівлі.


Коаліція хоче, щоб наш парламент ще цього року ратифікував статут "Організації за демократію і розвиток - ГУАМ" [групи, що вважається регіональною противагою для керованої з Москви Співдружності Незалежних Держав, до складу якої входять Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова]. Завдяки цьому ГУАМ одержить статус регіональної міжнародної організації.


Ми вирішили також, що будемо продовжувати співробітництво з НАТО. Наша мета - вступ до альянсу, але рішення з цьому питання буде прийнято на загальнонаціональному референдумі.


Кілька днів тому Генеральний Секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер в інтерв’ю одній з польських газет заявив, що цього року Україна не одержить запрошення в НАТО.


- Наші джерела не підтверджують, що генеральний секретар НАТО сказав те, що поширили засоби масової інформації.


Ситуація в Україні в останні дні знову загострилася. Опозиційна Партія регіонів разом з комуністами заблокувала роботу парламенту, організовує демонстрації. Її лідери закликали органи місцевого самоврядування до виступів проти помаранчевої коаліції.


- Політичні спектаклі, що влаштовують наші опоненти в деяких регіонах України, не мають ніякої юридичної чинності. Питання міжнародних союзів не входить у компетенцію місцевої влади. Органи місцевого самоврядування зловживають своїми повноваженнями, і Конституційний Суд повинен якомога швидше закликати їх до дотримання порядку.


Але в Україні немає Конституційного Суду, тому що опозиція блокує приведення його суддів до присяги Верховною Радою, і взагалі, роботу всього парламенту.


- У середу Україна святкує День Конституції. Рада збереться в четвер. І я думаю, що в п’ятницю буде обраний і спікер Ради, і прем’єр-міністр. А потім буде приведення до присяги суддів Конституційного Суду, і ситуація проясниться.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8675. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект