НОВИНИ

02.09.2004 | Міністр фінансів Франції Саркозі піде у відставку для боротьби за президентську посаду
Джерело - EUobserver

Найближчими тижнями міністр фінансів Франції Ніколя Саркозі подасть у відставку для того, щоб взяти участь в президентській кампанії 2007 року в якості кандидата від правлячої правоцентристської партії UMP.


Популярний політик Саркозі піде у відставку після презентації бюджету країни на наступний рік, яка очікується 22 вересня.


Відповідно до повідомлень газети “Le Monde”, Президент країни Ширак схвалив рішення міністра фінансів та надасть свою підтримку для його обрання. В той самий час, Президент Франції застеріг щодо можливих намірів Саркозі поєднати виконання функцій міністра фінансів та стати кандидатом на найвищу посаду в державі.


Майбутня відставка Саркозі призведе до другої зміни складу кабінету на протязі шести місяців. Як відомо 31 березня Президент Ширак звільнив колишнього міністра фінансів Мера та призначив Саркозі на цю посаду.


Зараз розглядаються дві кандидатури на заміщення посади міністра фінансів – це міністр охорони здоров’я Філліп Дусте-Блазі та Херве Гаймард, міністр сільського господарства.


Не дивлячись на короткий термін перебування на посаді міністра фінансів, Саркозі зробив вагомий внесок в політику ЄС. Зокрема, він закликав та досяг мети, щодо утворення посади постійного президента в сфері координації економічної політики серед країн, що входять в зону євро.


Також Саркозі притримується позиції, що розвиток ЄС повинні скеровувати шість країн – Франція, Німеччина, Великобританія, Іспанія, Італія та Польща на відміну від традиційного німецько-французького “мотору”. | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект