НОВИНИ

18.07.2021 | ОПЕК хоче збільшити поставки нафти через зростання цін
За матеріалами - Reuters

"Міністри ОПЕК + збираються в неділю, щоб вчергове спробувати домовитись про швидке збільшення поставок нафти для вирішення стрімких цін, оскільки світова економіка одужує від пандемії коронавірусу”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що торік OПЕК+ домовився про рекордне скорочення видобутку майже на 10 мільйонів барелів на день (bpd) на тлі падіння попиту, спричиненого пандемією, і поступово зменшило їх до приблизно 5,8 мільйонів bpd. Група планувала зменшити скорочення ще на 2 мільйони барелів на добу з серпня до грудня 2021 року, оскільки ціни на нафту піднялися до 2-річних максимумів.

За інформацією Рейтерс, ключові виробники ОПЕК + вже досягли попередньої угоди щодо поступового збільшення видобутку нафти до грудня 2021 року та продовження загального пакту до кінця 2022 року, проте деякі деталі ще не узгоджені. Хоча Ер-Ріяд і ОАЕ підтримували негайне збільшення обсягів виробництва, ОАЕ заперечували проти ідеї Саудівської Аравії продовжити загальний пакт управління постачаннями до грудня 2022 року з поточного плану припинити його дію у квітні 2022 року. ОАЕ стверджували, що хочуть збільшити квоту випуску, якщо пакт буде продовжено.


Рейтерс інформує, що за даними трьох джерел агентства в ОПЕК+, у неділю на порядку денному буде вища квота виробництва для ОАЕ та, можливо, для інших членів, таких як Ірак та Кувейт. Виробники повинні вирішити, коли будуть встановлені більш високі квоти виробництва, відомі як базові лінії. Так в ОАЕ з квітня 2022 року базовий рівень може бути підвищений до 3,65 млн барелів на добу з нинішніх 3,168 млн дол.

Також незрозуміло, з якого місяця OПЕК+ випустить більше нафти на ринок - серпень може бути важким, оскільки Саудівська Аравія вже встановила офіційні ціни продажу своєї нафти, а випуск додаткових барелів може засмутити існуючих споживачів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект