НОВИНИ

01.09.2004 | Продовження українсько-румунської суперечки щодо дельти Дунаю
Джерело - Німецька Хвиля

У відповідь офіційний Київ звернувся до Бухареста з проханням надати інформацію щодо альтернативного судноплавного проекту, який реалізує румунська сторона у Георгієвському рукаві дельти Дунаю.


Зовнішньополітичні відомства України та Румунії протягом останніх тижнів обмінялися кількома критичними заявами, оскільки Бухарест поки безуспішно домагається припинення будівництва каналу Дунай-Чорне море. Обговорення конфлікту заплановане під час візиту в Київ наступного тижня міністра закордонних справ Румунії. Тим часом Україна, від якої більшість європейських країн вимагає припинення реалізації судноплавного проекту через загрозу знищення частини заповідника ЮНЕСКО, переходить від виправдань до наступу.


У відповідь на ініціативу Румунії оскаржити будівництво каналу в Міжнародному суді в Гаазі Київ зажадав перевірки документів щодо альтернативного проекту в галузі екології, який втілює Бухарест у своїй частині дельти Дунаю. Румунська сторона також збирається поглибити фарватерні шляхи ріки, аби не допустити перетоку води на українську територію.


Чи вплинуть переговори 8 вересня міністрів закордонних справ на долю каналу, поки невідомо. Утім напередодні Україна заявляла, що не відступиться від своїх намірів.  


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект