НОВИНИ

24.02.2021 | Газпром припинив транзит газу через Румунію
За матеріалами - Korrespondent

Оператор газотранспортної системи Румунії Transgaz, компанія Газпром експорт і Єврокомісія домовилися про припинення контрактних зобов'язань російської компанії щодо транзиту газу через Румунію. Про це йдеться в заяві на сайті Transgaz.

"SNTGN Transgaz SA повідомляє, що для того, щоб застосувати європейські правила трубопроводів для транспортування природного газу Т2 і Т3, укласти із сусідніми операторами угоди про взаємозв'язок, пов'язані з точками входу / виходу цих трубопроводів, історичний контракт на транспортування природного газу через транзитний трубопровід Т3 на території Румунії в треті країни, укладений з ТОВ Газпром експорт (GPE) до 31.12.2023, припинено за згодою сторін", - ідеться в заяві.

За інформацією Балканського оглядача, після запуску газопроводу Турецький потік з 2020 року російський газ не надходить по Трансбалканському газопроводу через Україну на Балкани і в Туреччину.

Однак у Газпрому залишилися контрактні зобов'язання перед Румунією і Болгарією, і компанія продовжувала оплачувати заброньовані потужності газопроводу.

"Інтенсивні переговори між Єврокомісією, Transgaz і Газпром експорт завершилися підписанням угоди про закінчення контракту", - ідеться в повідомленні румунського оператора.

У Transgaz додали, що документ створює умови для бронювання потужностей двох із трьох ліній Трансбалканського газопроводу іншими учасниками ринку. Компанія планує використовувати потужності як для поставок газу з Румунії і Болгарії в Україну, так і у зворотному напрямку.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект