НОВИНИ

01.09.2020 | Країни Балтії припинять торгівлю електроенергією з Білоруссю
За матеріалами - ERR

Як зазначається, відповідну угоду було досягнуто в понеділок відповідальними за енергетику міністерствами Естонії, Латвії та Литви.

За інформацією Мінекономіки Естонії, для припинення торгівлі електроенергією з Білоруссю буде використовуватися система сертифікатів походження електроенергії.

Зазначається, що на російсько-латвійському напрямку торгівля продовжиться у зменшеному обсязі, для чого будуть використовуватися залишкові потужності від внутрішньої торгівлі між країнами Балтії. Між Литвою і Калінінградом торгівля електроенергією продовжиться в нинішньому обсязі.

Крім того, було досягнуто домовленості про єдиний тариф за використання інфраструктури. Він буде впроваджений в кінці першого кварталу 2021 року одразу після прийняття необхідних для цього законів у Латвії та Литві. Чинне законодавство Естонії вже дозволяє вводити такий тариф.

У зв'язку з цією угодою торгівля електроенергією між країнами Балтії та третіми країнами імовірно скоротиться наполовину. Угода діятиме до синхронізації енергосистем країн Балтії з Центральною Європою, запланованої на кінець 2025 року.

Перший енергоблок БелАЕС, яка розташовується біля міста Островець, за 50-60 км від литовської столиці Вільнюса, за планом повинен бути введений в експлуатацію в 2020 році, другий - в 2021-му.

На вироблення єдиної позиції країн Балтії щодо відмови від покупки електроенергії у Білорусі після введення в експлуатацію БелАЕС наполягала Литва. Країна вважає, що побудована АЕС недостатньо безпечна. У червні 2017 року литовський парламент закріпив у законі твердження про те, що БелАЕС є небезпечною і створює загрозу національній безпеці Литви, навколишньому середовищу та громадському здоров'ю. Метою цього закону також було обмежити імпорт електроенергії з Білорусі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект