НОВИНИ

22.06.2004 | Вашингтон та Лондон планують розміщення сил НАТO в Іраку
Джерело - ISN Security Watch

Незважаючи на розбіжності серед країн-членів НАТО, Вашингтон і Лондон готують плани щодо відправлення 3000 військовослужбовців Альянсу в Ірак для підтримки нещодавно сформованого уряду країни. Відповідно до планів, Лондон та Вашингтон планують узгодити дане питання на Стамбульському Самміті, який розпочне свою роботу 28 червня.


Контингент для відправки в Ірак буде сформований на основі Корпусу Швидкого Реагування НАТО, який зараз базується в ФРН під командуванням британського генерала. Офіційні джерела в Лондоні стверджують, що 60 відсотків військовослужбовців будуть складати британці, а сам контингент буде характеризуватися як “міжнародні сили під керівництвом Великобританії”, тим самим уникаючи стверджень, що контингент буде задіяний під проводом НАТО. Такі суто косметичні зміни нададуть змоги, за твердженням офіційного Вашингтону та Лондону, політично сприйняти відправу контингенту тим членам Альянсу, які виступають проти такого рішення.


Згідно повідомлень британської Guardian, британський уряд розробляє план, згідно якого контингент буде розміщатися в південно-центральній  частині Іраку, де інтенсивність бойових дій є найбільш високою.


На минулому тижні Тоні Блейєр заявив, що роль НАТО в Іраку буде обмежена тренуванням сил безпеки країни. Також британський Прем’єр категорично відкинув чутки щодо розколу поміж США та європейськими членами Північно-Атлантичного Альянсу. Під час зустрічі “великої вісімки” відбулися серйозні та суперечливі переговори між Президентами США та Франції щодо можливої участі сил НАТО для підтримки тимчасового іракського уряду. Жак Ширак був вимушений заявити, що Альянс не повинен бути задіяний в операціях в державі. Німеччина, зі свого боку, також підтримує позицію Франції і виступає рішуче проти розміщення контингенту НАТО в Іраку.


Одночасно з такою позицією впливових європейських урядів, Південна Корея 18 червня оголосила про відправку додаткових 3000 своїх військовослужбовців до Іраку, на додаток до 600 своїх військовослужбовців, що вже перебувають в державі.   | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект