НОВИНИ

12.02.2020 | Міністри оборони країн НАТО розглянуть загрози від російських ракетних систем
Джерело - УКРІНФОРМ

У порядку денному зустрічі міністрів оборони країн НАТО, яка відбудеться у Брюсселі 12-13 лютого, буде розгляд заходів з протидії загрозам і викликам, що постають перед союзниками у зв’язку із розгортанням російських ракет SCC-8 (9M729) та інших ракетних систем, які розробляє Росія.


Про це у Брюсселі на пресконференції заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У перший день ми обговоримо відповідь НАТО на виклики, що постають у зв’язку із використанням Росією нових ракетних систем. Розвиток та розгортання Росією ракет SCC-8 призвело у минулому році до руйнації Договору про ракети малої та середньої дальності (ДРМСД). Союзники по НАТО зберігають єдину позицію щодо порушення Росією цього договору.… SСС-8 є лише одним із викликів. Ми обговоримо нашу відповідь на цілий ряд нових ракетних систем Росії, як звичайних, так і ядерних, які зараз розгорнуті або знаходяться на стадії розробки», - наголосив Столтенберг.

Він зауважив, що ракети SCC-8, як і інші російські ракетні системи, такі як «Авангард», є лише частиною ширшої тенденції у поведінці Росії вже кілька років поспіль. «Ми бачили масштабні інвестиції Росії у розвиток сучасних військових спроможностей, у нові сучасні ракети. НАТО вже почало відповідати на таку тенденцію. Ми погодили скоординований та збалансований пакет оборонних заходів. Водночас ми твердо налаштовані розвивати систему контролю над озброєннями та процес роззброєння», - сказав Столтенберг.

Він нагадав, що серед таких запобіжних заходів – загальне підвищення готовності сил НАТО. Відповідаючи на нові загрози, Альянс вперше у власній історії розгорнув війська на територіях східних країн-союзниць (країни Балтії і Польща). Союзники по НАТО збільшили власну присутність у повітрі, на суходолі й на морі і стали більше інвестувати у нові сучасні спроможності, включаючи системи протиповітряного захисту та ракетної оборони. «Таким чином, повітряна та протиракетна оборона – це одна із сфер, де ми будемо робити більше. Але при цьому ми також розглядаємо можливість зміцнення контролю над озброєнням. Ми о переконані, що найкращою відповіддю на такі тенденції може бути ефективна система контролю над озброєнням. Ми маємо уникнути нової та великої гонки озброєнь. Це небезпечно й дорого», - наголосив Столтенберг.

Він нагадав, що НАТО не має наміру дзеркально відповідати на те, що робить Росія, і не буде розгортати нові ядерні ракети наземного базування у Європі. Але союзники по Альянсу вживатимуть всі необхідні заходи, щоб забезпечити надійність власної оборони у світі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект