НОВИНИ

18.01.2006 | Меркель лобіювала в Росії українсько-польський інтерес
Джерело - ProEUROPA

Президент Росії Володимир Путін заявив, що досягнуті домовленості по газу з Україною знімають всі проблеми, пов´язані з транзитом російських енергоносіїв до Європи. Про це Путін сказав 16 січня після переговорів у Москві з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
 
"Тепер транзит до Європи ніяк не пов´язаний з поставками газу до України. Це дуже важливо для європейських споживачів", - відзначив Путін. Він визнав, що "у багатьох європейських партнерів виникла якщо не паніка, то багато питань у зв´язку з обговоренням відносин між РФ і Україною в газовій сфері". Нагадаємо, що наприкінці грудня посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеманн заявив в інтерв´ю газеті "Дело": "Україна повинна одержати шанс поступового переходу на ринкові ціни, щоб це не душило її економіку. Ультимативні заяви тут неприйнятні", передає Інтернет-репортер.
 
Меркель зі свого боку після переговорів з російським президентом заявила, що учасники проекту Північно-Європейського газопроводу повинні роз´яснити низці країн його користь для Європи. Німецький політолог з Товариства зовнішньої політики Німеччини Олександр Рар відзначив "Делу": "Природно, німецька преса чекала, що Меркель ударить Путіна по всіх боках, проте не потрібно забувати, що у Німеччини великі економічні інтереси в Росії". За словами Рара, кажучи про Північно-східний газопровід, Меркель дала ясно зрозуміти російському президенту, що ані Польща, ані Україна не залишаться за межами російсько-німецького енергетичного альянсу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект