НОВИНИ

16.01.2006 | Об’єкти гідрографії України: Росією розпочато брудну інформаційну війну
Джерело - Korespondent

Керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Василь Філіпчук називає свідомою дезінформацією й інформаційною провокацією заяву керівництва Чорноморського флоту Росії "про незаконне захоплення 13 січня ялтинського маяка співробітниками українського держпідприємства "Держгідрографія".


 


Про це зазначено в заяві прес-служби українського зовнішньополітичного відомства.


"Забезпечення безпеки судноплавства в територіальних водах України є винятковою прерогативою української держави, а виконання цих функцій покладено на Міністерство транспорту і зв’язку України, яке для цього створило підприємство "Держгідрографія".


Тому спроба Чорноморського флоту взяти на себе таке завдання межує зі спробою втручання у внутрішні справи України як суверенної держави", - наголошується в тексті документа.


Філіпчук при цьому наголосив, що спроби ЧФ обґрунтувати незаконне утримання контролю над ялтинським маяком, що належить до об’єктів державного майна України, є "просто перекручуванням фактів і свідомою дезінформацією свого населення й українців".


"Зараз, через два тижні після того, як ми пережили інформаційну кампанію і публічне приниження України з боку представників "Газпрому", можна сміливо робити висновки, хто несе відповідальність за таку брудну інформаційну війну. Нам дуже неприємно, що знову, очевидно, комусь хочеться нагнітати напругу між Україною і Росією", - заявив прес-секретар МЗС України на брифінгу 14 січня.


Керівник прес-служби наголосив, що відповідно до  міждержавної угоди між Україною і Росією про взаємне визнання прав і регулювання об’єктів власності від 15 січня 1993 року російська сторона визнала права власності України на всі об’єкти СРСР, що розташовані на території української держави.


"Підписанням базових угод з питань ЧФ від 28 травня 1997 року Росія підтвердила права власності України на всі без винятку об’єкти нерухомого майна і земельні ділянки, що використовувалися ЧФ СРСР. Лише частина об’єктів, визначених доповненнями № 2 і № 3 до угоди про параметри поділу ЧФ, передана в тимчасову оренду уряду РФ для використання в інтересах ЧФ РФ. Таким чином, можна чітко констатувати, що ялтинський маяк відсутній у переліку таких об’єктів", - додав Філіпчук.


Він також згадав норми міжнародного морського права, які покладають відповідальність за гідрографію на державу, у територіальних водах якої здійснюється судноплавство.


"Україна відповідальна за забезпечення безпеки судноплавства у своїх територіальних водах. Для цього створений і діє ялтинський маяк", - сказав він.


Ситуацію з незаконно утримуваними ЧФ РФ об’єктами гідрографії також прокоментував посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Віктор Семенов.


За словами Семенова, зі 100 об’єктів гідрографії (маяки, знаки, бакени і буї) Україна вже отримала контроль над 65, залишаються 35 об’єктів, що розташовані на території військових містечок і перебувають під фактичним контролем ЧФ Росії.


Семенов також заявив, що маяки у Ялтинському морському торговельному порту і на мисі Сарич належать Україні.


За його словами, в угоді між Україною і Росією про параметри розподілу Чорноморського флоту колишнього СРСР є доповнення № 2, що містить перелік об’єктів у Севастополі, і доповнення № 3, що містить перелік об’єктів поза Севастополем, що передані Чорноморському флоту в оренду.


Семенов сказав, що ні маяк ялтинського порту, ні маяк на мисі Сарич у цих доповненнях не зазначені, тому вони не можуть використовуватися ЧФ Росії.


"Маяк "Сарич" - це те саме, що і ялтинський маяк. Маяка "Сарич" у доповненнях... немає. І ми зробимо все, щоб він також перейшов до нас, і ми також ним керували найближчим часом, як ми зробили з ялтинським маяком", - сказав він.


Раніше головком ВМФ РФ адмірал Володимир Масорін заявив, що він висловлює повну впевненість у тому, що ялтинский маяк найближчим часом  буде повернуто до складу гідрографічної служби Чорноморського флоту Росії. Проте переговори щодо цього завершилися безрезультатно.


Міністерство закордонних справ України заявило, що всі об’єкти навігаційно-гідрографічного забезпечення на морському узбережжі Криму, включаючи маяк Ялтинського морського торговельного порту, є українською власністю.


У свою чергу, ЧФ Росії навіть не думає їх залишати.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект