НОВИНИ

16.01.2006 | ЄС оголосив про відкриття першого табору для біженців в Африці
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міністри внутрішніх справ Євросоюзу вирішили відкрити у Танзанії табір для африканських біженців, аби захистити країни ЄС від напливу нелегальних мігрантів. На створення так званого “центру захисту” виділено 4 мільйони євро. Євросоюз також замислюється над відкриттям табору для біженців на території України. Однак, проти такої ідеї раніше однозначно висловилося керівництво Мінізтерства закордонних справ України.


Біженці з таких неблагополучних країн, як Конго, Руанда чи Бурунді, потраплятимуть до спеціального центру в Танзанії, який буде створено на гроші ЄС. Таким чином Євросоюз хоче уникнути напливу мігрантів з третіх країн. Франція запропонувала відкрити ще один табір для шукачів притулку з Північної Африки. Європа також планує відкрити спеціальні табори для біженців в Україні, Молдові й Білорусі. Нагадаю, що Київ виступив категорично проти створення таких центрів. Заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко заявив минулого року, що потрібно зміцнювати кордон на Сході України, аби нелегали не потрапляли в Україну взагалі. За його словами, не можна допустити, щоб Україна стала відстійником для нелегальних елементів.


Але наразі Європа не відмовляється від створення так званих центрів захисту. У таких таборах мігранти отримають дах над головою та медичний догляд, але їм доведеться забути про надію на краще життя в Європі. Лізе Прокоп, міністр внутрішніх справ Австрії, яка головує в Євросоюзі, наполягає, що в центрах для нелегалів не буде надаватися політичний притулок. Після рішення чиновників Євросоюзу та ООН, мігрантів відправлятимуть або додому, або в сусідні країни. Незабаром Комісар ЄС з юстиції і внутрішніх справ Франко Фраттіні складе лист “безпечних країн”, в які нелегали можуть повертатися без побоювань за власну безпеку.

Високопоставлений австрійський дипломат сказав радіо “Свобода”, що центри для нелегалів потрібні й для того, аби уникнути смерті багатьох людей, які гинуть, перетинаючи Середземне море на непристосованих для цього човнах. Він уважає табори більш гуманними, ніж нинішнє поводження з мігрантами, яких у Євросоюзі зазвичай забирають з човнів і негайно відправляють додому літаком. Дипломат зауважив, що Євросоюзу потрібна єдина процедура надання притулку. Перший крок до цього було зроблено три дні тому у Відні, коли міністри внутрішніх справ країн ЄС погодилися обмінюватися даними щодо шукачів притулку. Таким чином, якщо в наданні притулку в одній державі Євросоюзу людині відмовили, вона не зможе звертатися із таким же проханням до іншої країни ЄС.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект