НОВИНИ

12.01.2006 | Новостворюваний союз супротивників пана Ющенка
Джрело - Українська служба ВВС

Політична криза в Україні загострюється, а президент звертатиметься до судових інстанцій проти, за його словами, нелегітимних дій парламенту, пише американське видання Los Angeles Times.


Щоденник додає, що голосуванням про відставку уряду Верховна Рада призвела до ескалації політичної кризи, яку викликало подвоєння цін на природний газ унаслідок домовленості з Росією. Експерти зауважують, що, ймовірно, буде неможливо сформувати новий уряд ще до парламентських виборів, пише Los Angeles Times. Газета зауважує, що, на думку дослідників, спікер Верховної Ради та парламентські угруповання, які проголосували за відставку, намагаються здобути політичну перевагу напередодні виборів до парламенту, котрий уже обиратиме новий уряд.


А інше американське видання New York Times зазначає, що представники влади назвали голосування за недовіру урядові ефектним рекламним виступом опозиції. За цим голосуванням криється новостворюваний союз супротивників пана Ющенка – переможця в Помаранчевій революції, а серед опонентів є і його революційний союзник Юлія Тимошенко, і Віктор Янукович, якого підтримував Кремль на минулих суперечливих президентських виборах. Деякі дослідники вважають, що газова домовленість підірвала виборчі надії проросійських сил в Україні, які входять до опозиції, а голосування про недовіру урядові, вважають вони, спрямоване на пом’якшення завданої цим силам шкоди, пише New York Times.

До аналогічного висновку доходить і інша впливова американська газета Washington Post. Вона пише, що усунення уряду було мотивоване не стільки газовою справою, наскільки політичною боротьбою напередодні парламентських виборів. Голосування за усунення уряду створило незвичний і неформальний альянс між Тимошенко та Януковичем, зазначає Washington Post.


А газета британських ділових кіл Financial Times пише, що у вівторок після голосування стосовно усунення прозахідного уряду Юрія Єханурова Україна опинилися в новій політичній метушні. Голосування про недовіру було важким ударом по президентству Віктора Ющенка. Він опиняється перед перспективою співпраці з ворожим урядом після парламентських виборів, пише Financial Times. Видання не виключає, що проросійська опозиція робитиме спроби захопити уряд іще до парламентських виборів, використовуючи для цього повноваження, які парламент отримав унаслідок поправок до конституції.

А американська аналітично-дослідна установа Stratfor аналізує не лише внутрішньополітичну ситуаціу в Україні, а й потенційні зовнішньополітичні наслідки урядової кризи. «Чи холодне відкинення російської газової оборудки обернеться холодом для Європи?» – запитують аналітики Stratfor і підсумовують: «Росія вже один раз припинила експорт газу в Україну, внаслідок чого країни Центральної та Західної Європи відчули нестачу газу. Виборчий сезон уже почав впливати на політичну стабільність України та її зовнішню політику, а тепер, за відсутності об’єднаної української влади, Європа може очікувати на нові нестачі газу».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6695. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект