НОВИНИ

11.01.2006 | Європі не варто міняти залежність від Росії на залежність від Ірану?
Джерело - ProEUROPA

Проблеми поставок енергетичної сировини до Західної Європи на тлі російсько-українського конфлікту змушують головуючу нині в Євросоюзі Австрію відкласти інші справи і зайнятися проблемою енергетичної залежності Європи від російських поставок.
 
Як повідомляють польські ЗМІ, про це заявили аналітики дослідницького центру Stratfor.
 
На початку січня міністр закордонних справ Австрії Урсула Пласснік обіцяла підготувати звіт на тему ситуації з поставками енергетичної сировини до Європи.
 
За оцінками аналітиків Stratfor у звіті щодо вирішення проблеми залежності Європи від поставок російського газу будуть взяті до уваги кілька проектів. Серед них – проект побудови газопроводу з Ірану (проект газопроводу Nabucco) та будівництво терміналу для газу в одному з портів на Адріатиці.  
 
Ці проекти експерти центру розглядають з точки зору того, що не вистачає потенціалу для їх реалізації. А також вони звертають увагу на труднощі політичного характеру.
 
Щодо терміналу, то цей проект є можливість реалізувати швидко і недорого, бо Хорватія та Угорщина мають мережі для перегону газу під сильним тиском, однак цим шляхом можна було би переганяти 15 млрд. кубометрів газу щороку, тоді як сама Угорщина споживає понад 13 млрд., зауважують аналітики.
 
Проект Nabucco міг би надавати 30 млрд. кубометрів газу щороку, але трубопровід Іран-Туреччина – Болгарія- Румунія-Угорщина (під Босфорською затокою) має політичні проблеми через напружені відносини ЄС з Іраном. 
 
Отже, для частини країн заміна залежності від Росії на залежність від Ірану є нецікавою, тим більше, що йдеться про значні інвестиції у проект.
 
Однак, і реалізація цих двох проектів – термінал на Адріатиці та трубопровід з Ірану – дозволили би замінити лише одну четверту частину російського газу, який споживає Євросоюз ( загалом з РФ надходить до країн ЄС близько 160 млрд. щороку). 
 
Тож, якщо ЄС хоче зменшити залежність від Росії, то мусить розглянути значно більш амбітні та коштовні проекти, ніж зараз розглядає Австрія, пишуть аналітики центру.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект