НОВИНИ

05.01.2006 | ЄС вітає договір Росії і України про газ
Джерело - ProEUROPA

Європейський Союз вітає укладення договору між Росією і Україною про газ, але, як і раніше, хоче обговорити питання забезпечення газових поставок до Європи, заявив сьогодні міністр економіки Австрії Мартін Бартенштайн, передає "Рейтер". (Австрія з 1 січня 2006 року головує в ЄС).
 
"Ми все ще обговорюємо надійність постачання газу до Європи і ситуацію з Росією, - сказав М.Бартенштайн журналістам перед зустріччю з експертами ЄС з питань енергетики. - Ми б хотіли почути, що скажуть країни-учасниці про зберігання. Це все ще важливе питання, проте вже не таке термінове".
 
"Рейтер" нагадує, що Росія і Україна підписали 4 січня п´ятирічний договір про поставки газу, який дозволить сторонам завершити тривалий газовий конфлікт і забезпечить російському газовому монополісту "Газпрому" стабільні поставки до Європи.
 
Через відсутність до початку року підписаних контрактів, Росія з 1 січня скоротила поставки природного газу Україні, яка не погоджувалася на збільшення ціни палива до 230 дол. за 1 тис. кубометрів у 2006 році з 50 дол. минулого року, що призвело в перші два дні 2006 року до скорочення транзиту газу європейським споживачам.
 
Суперечка навколо цін на російський газ для України стурбувала ЄС, потреби якого в газі значною мірою покриваються поставками з Росії.
 
Представники Євросоюзу вчора в Брюсселі обговорили збитки, заподіяні країнам блоку скороченням російських поставок, а також обсяги споживання газу в Європі, можливості його зберігання і газопостачання.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект