НОВИНИ

25.11.2017 | Переговори щодо Brexit: Брюссель дав Лондону ще 10 днів
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це у п'ятницю, 24 листопада, за підсумками зустрічі з британською прем'єр-міністеркою Терезою Мей заявив президент Європейської Ради Дональд Туск.

"Значний прогрес у переговорах щодо Brexit на саміті ЄС у грудні є можливим. Але він досі залишається великим викликом. Ми маємо побачити прогрес від Сполученого Королівства протягом наступних десяти днів з усіх питань, включаючи питання (кордону) Ірландії", - заявив Туск.

Тереза Мей, у свою чергу, заявила, що зустріч з Туском пройшла "дуже позитивно", проте зазначила, що досі залишається багато роботи для досягнення згоди між Лондоном та Брюсселем. За її словами, сторони просунулись вперед у переговорах щодо усіх основних спірних питань, включаючи фінансові зобов'язання Великобританії перед ЄС, забезпечення після Brexit прав громадян ЄС, що мешкають у Великобританії, та здійснення контролю на кордоні між Ірландією, що є членом ЄС, та Північною Ірландією, що входить до складу Сполученого Королівства.

Як відомо, Євросоюз хоче домогтися від Лондона визначеності у цих ключових питаннях. Уряд Британії натомість сподівається якомога швидше перейти до другої фази переговорів, в якій обговорюватимуться відносини сторін після "розлучення", зокрема угода про вільну торгівлю і можливість доступу Лондона до європейського внутрішнього ринку.

Формальне рішення про перехід до завершальної фази переговорів має бути ухвалено на саміті ЄС 14-15 грудня в Брюсселі. Якщо Британія не надасть пояснень за трьома основними пунктами в установлений ЄС термін, початок другої фази переговорів перенесуть на лютий або березень 2018 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект