НОВИНИ

04.08.2004 | Американські українці допомагатимуть виборцям України.
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

З метою допомогти землякам в Україні зробити, як то кажуть, поінформований вибір на осінніх президентських виборах, американські українці вирішили організувати громадські дискусії в низці областей України.
Український конгресовий комітет Америки започаткував проект на допомогу українським виборцям. Вже сама назва проекту, “Сила одиниці”, стверджує відому всім демократичним суспільствам істину щодо важливості кожного голосуючого для вибору, що його має робити народ, бо ж народ складається з одиниць. Головна мета проекту - інформувати громадян про виборчі платформи президентських кандидатів, скликаючи муніципальні збори за їхньою участю і стимулюючи публічне обговорення. Це, до речі, типово американська форма передвиборчих дебатів, те, що називається “town hall meetings”. На таких зборах, як правило, присутні всі, або майже всі кандидати. Кожному з кандидатів або його представникові дається по п”ять хвилин для викладення своєї програми або платформи. Після цього присутні можуть ставити запитання, критикувати та робити власні пропозиції. Щоб уникнути безладдя й хаосу, як це подекуди трапляється на подібних зустрічах, усі запитання з публіки подаються у письмовому вигляді ведучому , і той уже оголошує їх. Такі зустрічі-дискусії мають бути проведені у 12 областях на півдні та сході України протягом вересня-жовтня. До України вже прибули представники Українського конгресового комітету Америки, які виступали на громадських презентаціях із запрошенням місцевих лідерів, преси, радіо, телебачення, неурядових громадських організацій. Реакція на ініціативу американських українців була в цілому позитивна.


“Фактично, багато хто з кандидатів усвідомлює, що для них самих вигідніше брати участь у подіях такого роду, - сказала в інтерв”ю англомовній американській газеті “Ukrainian Weekly” Тамара Галло-Олексі, консультант проекту “Сила одиниці”, і вела далі. - Ми ознайомили з нашим проектом Центральну виборчу комісію (у Києві)”. За словами пані Галло-Олексі, ідею програми, як також прагнення захистити виборчі права українських громадян за кордоном, схвалив Ярослав Давидович, заступник голови Комісії. Разом з тим дехто з десятьох президентських кандидатів вважає, що їм надто рано брати участь у публічних дебатах.


Український конгресовий комітет Америки запрошує американських українців бути міжнародними спостерігачами на виборах в Україні.


Передвиборчий проект “Сила одиниці” здебільшого фінансується вашингтонським Фондом сприяння демократії.
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект