НОВИНИ

14.09.2017 | Експерт про "Запад-2017": Тривогу викликають масштаби і непередбачуваність навчань
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це в коментарі Укрінформу заявив заступник голови виконавчої Ради Євроатлантичного товариства у Варшаві, колишній посол Польщі при НАТО Єжи Марія Новак.

"НАТО критично оцінює масштаби, величину, непередбачуваність, відсутність транспарентності в російсько-білоруських діях, але розраховуємо, що Росія не піде на жодні провокації. Без сумніву, це є елементом політичного тиску на східний фланг НАТО й Україну, що неприпустимо", - підкреслив Новак.

Стратегічною проблемою для регіону він назвав факт, що Росія має утричі сильніший військовий потенціал, ніж країни східної Європи, включно з Україною. Утім, якщо порівнювати можливості російської армії з НАТО загалом, то тут перевага Альянсу є очевидною - у 4-6 разів.

Новак зауважив, що на Заході ніхто не знає справжнього характеру навчань, але раніше - в 2009 та 2013 роках, вони мали наступальний характер. Він зауважив, що не слід забувати, що під час цього роду навчань в 2009 році Росія навіть відпрацьовувала ядерний удар по Варшаві.

"У зв'язку з цим ми незадоволені тим, що Росія і Білорусь не повністю виконують положення Віденського документа про засоби побудови довіри і безпеки 1990 року. Росія також не виконує вимоги угоди про звичайні види озброєнь 1990 року", - констатував експерт.

Новак підкреслив, що запевненням представників Білорусі про оборонний характер "Запад-2017" не можна довіряти, оскільки всі добре розуміють, що позиція Мінська "не буде вирішальним чинником у цих навчаннях".

Польський експерт зауважив, що троє спостерігачів від НАТО на цих навчаннях - це дуже мало, що суперечить положенням Віденського документа про засоби побудови довіри і безпеки.

"Зрозуміло, що ці троє спостерігачів не зможуть нормально зорієнтуватися в ситуації на місці", - наголосив Новак.

Він нагадав, що у зв'язку з цими навчаннями Польща вжила додаткові заходи безпеки - запровадила з 1 по 30 вересня заборону на повітряний рух для цивільних літаків поблизу кордонів з Росією та Білоруссю на глибину до 30 км.

За його словами, Польща не хоче якихось інцидентів поблизу своїх кордонів, але у разі виникнення надзвичайних ситуацій буде змушена на “відповідні кроки”. Новак додав, що особливе занепокоєння викликає можливість збройних інцидентів в районі Балтійського моря чи у повітряному просторі поблизу польських кордонів.

Як повідомлялося, російсько-білоруські навчання "Запад-2017" стартують 14 вересня і триватимуть до 20 вересня.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект