НОВИНИ

04.08.2004 | Командування ВМС: флот таки вийде з Севастополя
Джерело - Українська служба ВВС

В Україні військове командування підтвердило, що частина українського флоту вийде з головної бази у Севастополі.
Командування твердить, що все це - в рамках оборонної реформи, що це не масштабна операція, і що частина кораблів залишиться у Стрілецькій бухті.


Керівник головного штабу ВМС України Ігор Кабаненко заперечив можливість масштабних перебазувань і водночас визнав плани переведення кількох кораблів до бухти Донузлав.


За його словами, метою передислокації є зробити утримання МВС дешевшим для держави, а також, мовляв, поновити склад кораблів за рахунок заощаджених коштів та створити в майбутньому потужне морське військо.


У прес-служби Міноборони України Бі-Бі-Сі теж сказали про безпідставність побоювань, не коментуючи, чи була відповідна угода досягнута між президентами двох країн.


В свою чергу колишній головнокомандувач ВМС України Володимир Безкоровайний в інтерв’ю Бі-Бі-Сі теж досить стримано поставився до можливості виведення українських військових кораблів з Севастополя. На його думку, якщо так станеться, почнеться політична "заварушка".


Віце-адмірал підтвердив, що це право командувача - ухвалювати рішення про переведення частини кораблів в інше місце.


Здача Севастополя?
Опозиція різко скритикувала можливе виведення військових корапблів ВМС України з Севастополя.


Громадський комітет "Український Севастополь" застеріг, що виведення кораблів посилить вплив російських Збройних сил і призведе до встановлення російського контролю над містом.


Лідер правоцентристської опозиції Віктор Ющенко вважає, що тема здачі Севастополя російському ЧФ може бути провокацією влади, аби напередодні виборів розхитати і поляризувати суспільство.


Ющенко також зауважив, що за останні місяці в Україхні стало модним усе продавати - "і заводи, і позиції, і мораль, і території, і армію".


Фактор тиску
Щодо в цілому проблеми російського ЧФ, то на думку багатьох аналітиків, він існує сьогодні як фактор тиску на Україну, фактор війської присутності - що не додає міжнародного авторитету Україні.


Деталі домовленостей щодо переведення українських кораблів, якщо такі були, поки що невідомі.


Невідомо, про скільки кораблів іде мова, або чи буде переведено штаб ВМС України.


Від цього, як вважають, залежатиме ступінь впливу російських військових в Севастополі - хоча більшість аналітиків твердить, що вплив у будь-якому випадку збільшиться.


Російська сторона хоча і має перспективи щодо бази в Новоросійську, проте не збирається відмовлятися від Севастополя. Про це заявив нещодавно і Міністр оборони Росії Сергей Іванов, сказавши, що дві бази краще, ніж одна.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект