НОВИНИ

02.08.2017 | Reuters назвав реальні втрати російської армії в Сирії
За матеріалами - Reuters

Відповідні свідчення були отримані від сімей та друзів загиблих, а також від чиновників у тих місцях, де вони жили, інформує агентство.

"Число загиблих за сім місяців поточного року перевищує російські втрати в Сирії за попередні 15 місяців операції на підтримку сирійського режиму, які, за оцінкою агентства, коштували життя як мінімум 36 росіянам ", - йдеться у повідомленні.

Так, більшість не оголошених російською владою випадків загибелі росіян в Сирії, про які повідомляє Reuters, підтверджені більш ніж однією людиною, в тому числі тими, хто особисто знав загиблих, і місцевими чиновниками.

Зібрані дані, однак, можуть не відображати повної картини, оскільки командири підрозділів, які воюють у Сирії, наполягають на тому, щоб сім'ї загиблих мовчали, розповіли агентству на умовах анонімності родичі та друзі загиблих військовослужбовців та приватних військових фахівців.

Як зазначається, справжній рівень втрат у сирійському конфлікті є чутливим питанням для Росії, де позитивне висвітлення конфлікту особливо помітне в засобах масової інформації напередодні президентських виборів в наступному році.

Розбіжності з офіційними даними частково можна пояснити тим фактом, що Росія відкрито не визнає, що пліч-о-пліч з армією в Сирії воюють приватні військові фахівці, чия присутність у Сирії формально могла б потрапити під кримінальну статтю про найманство.

У свою чергу, Міністерство оборони Росії та офіційний Кремль не відповіли на запитання, що стосуються зібраних агентством даних.

Російський уряд раніше заперечував заниження втрат у Сирії, де Москва вступила в конфлікт майже два роки тому для підтримки президента Башара Асада, одного з найближчих союзників на Близькому Сході.

Серед 40 росіян, загиблих в Сирії у цьому році, був 21 приватний військовий фахівець і 17 солдатів. Статус ще двох осіб встановити не вдалося.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект