НОВИНИ

31.07.2017 | День голосування у Венесуелі: шестеро загиблих
Джерело - Кореспондент

У Венесуелі під час подій навколо виборів до конституційної асамблеї, які відбуваються у неділю, 30 липня, загинуло вже щонайменше шестеро людей. Стільки нових загиблих у зв'язку з акціями протесту і самого голосування офіційні установи зареєстрували від вечора суботи, 29 липня, передає інформагенція AFP.

Лише в неділю під час маршу протесту в місті Кумана було застрелено регіонального секретаря опозиційного молодіжного об'єднання. У штаті Меріда після акції протесту проти виборів були виявлені тіла двох чоловіків. У цій же місцевості в суботу загинув 19-річний демонстрант, про що стало відомо раніше в неділю. Іще одного демонстранта смерть спіткала під час акції в місті Баркісімето. За даними влади, його було застрелено в голову. Іще раніше стало відомо, що до початку голосування був застрелений кандидат до асамблеї з табору президента Ніколаса Мадуро.

Під час виборів заходи безпеки були посилені, 232 тисячі солдатів залучені до охорони порядку під час голосування, вулиці патрулюють БТРи. Починаючи від п'ятниці, 28 липня, в країні заборонили будь-які вуличні маніфестації. Порушників можуть ув'язнити на термін від п'яти до десяти років, але протести все одно продовжуються. Їхні учасники вимагають проведення дострокових виборів президента, повного відновлення прав парламенту і початку процесу відновлення економіки країни.
За останні кілька місяців під час сутичок протестувальників з поліцією у Венесуелі загинули понад 110 осіб.

Вибори до конституційної асамблеї були ініційовані президентом країни Ніколасом Мадуро. Цей орган повинен буде внести зміни до конституції країни. Право голосувати мають близько 19,4 мільйона осіб, однак опозиція закликає населення бойкотувати вибори, оскільки вважає, що президент збирається переписати конституцію під себе. При цьому близько 7,5 мільйона венесуельців виступають проти змін до конституції, повідомляє dpa з посиланням на дані проведеного в середині липня соцопитування.

Із 545 членів конституційної асамблеї 364 представлятимуть місцеві громади, 173 - різноманітні громадські об'єднання на кшталт студентів, робітників, селян і пенсіонерів. Іще вісім членів репрезентуватимуть корінні народи країни. Як серед кандидатів від громад, так і серед представників громадських об'єднань велика кількість членів правлячої Соціалістичної партії президента Мадуро або її симпатиків.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект