НОВИНИ

27.07.2017 | У Швеції два міністри пішли у відставку через скандал з витоком даних
Джерело - DW

Прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен оголосив у четвер, 27 липня, про відставку міністра внутрішніх справ країни Андерса Ігемана та міністра інфраструктури Анни Юханссон через скандал довкола витоку інформації з бази персональних даних громадян.

Шведська опозиція вимагає відставки ще й міністра оборони Петера Хультквіста, але прем'єр відмовляється звільнити його. Тому опозиція хоче висловити вотум недовіри міністру оборони після літньої перерви у роботі парламенту. "Причина нашого наміру голосувати про недовіру міністру оборони Петеру Хультквісту не змінюється", - йдеться в заяві альянсу чотирьох опозиційних партій, яку цитує Reuters.

Глава уряду заявив, що сам також не піде у відставку. "Я не маю наміру занурювати Швецію в політичну кризу", - заявив Стефан Левен на екстреній прес-конференції. Його слова наводить агенція AFP.

Шведське транспортне агентство у 2015 році без дотримання належної процедури перевірки передало обслуговування своїх електронних систем компанії IBM. Тому інформація про всі автомобілі в країні - в тому числі поліцейських, військових і спецслужб - стала доступна IT-співробітникам у Чехії та Румунії. Шведські ЗМІ також повідомляють про те, що співробітники IT-компанії отримали доступ до поліцейської інформації, зокрема, даних про кримінальні злочини або про підозрюваних у скоєнні злочинів. У 2017 році главу транспортного агентства Марію Огрен звільнили.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект