НОВИНИ

27.07.2017 | МЗС Польщі: Втручання Єврокомісії у законодавчий процес є передчасним
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це повідомило МЗС Польщі у відповідь на заяву віце-президента Єврокомісії Франса Тіммерманса, що Брюссель дає Варшаві місяць на розв'язання проблем.

“Втручання Єврокомісії у законодавчий процес, який зараз відбувається в Польщі, є передчасним. Обсяг цього втручання є необгрунтованим на цьому етапі. Процес реформування польської правової системи ще не завершено”, - йдеться в заяві польського зовнішньополітичного відомства.

МЗС Польщі закликало Єврокомісію на даному етапі “утриматися від коментарів й оцінок” до моменту, поки реформа правової системи Польщі не набуде чинності.

Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський в ефірі телеканалу TVP.INFO в середу заявив, що Єврокомісія у даний момент вибрала “ультимативну” форму діалогу з Польщею, що подекуди виглядає як “шантаж”.

Як інформувало агентство, Єврокомісія вирішила дати Польщі місяць на розв'язання проблем, пов'язаних з прийняттям законів у сфері судочинства. В іншому випадку Брюссель може ввести "негайне" застосування щодо Варшави 7-ї статті договору ЄС, який не виключає накладення на країну санкцій. Віце-президент Єврокомісії Тіммерманс висловив задоволення з приводу того, що президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на два з чотирьох законів, покликаних змінити судову систему РП.

Водночас, він зазначив, що два інші прийняті і підписані президентом закони, викликають в Єврокомісії занепокоєння. Відтак Брюссель ретельно слідкуватиме, чи їх реалізація не загрожуватиме верховенству права в Польщі. У випадку підтвердження таких побоювань чиновники обіцяють відразу реагуватиме на це.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект