НОВИНИ

21.11.2005 | Сенат США скасовує поправку Джексона-Венніка щодо України
Джерело - Українська правда

Сенат США скасував обмежувальну зовнішньоторгівельну поправку Джексона-Венніка для України.


Відповідний законопроект, авторами якого є 11 американських сенаторів, дозволив "поширення беззастережного і постійного режиму (режиму нормальної торгівлі на постійній основі) на товари України".


Документ, одноголосно підтриманий Сенатом США, скасовує для України дію поправки Джексона-Венніка, введеної проти СРСР та існуючої в американському законодавстві з 1974 року як захід, що погоджує зовнішню торгівлю з питаннями свободи еміграції.


Україна з 1997 року "цілком відповідає вимогам свободи еміграції", а також прихильна забезпеченню свободи релігії і недопущенню нетерпимості", - говориться в документі.


У ньому підкреслюється також, що Україна "почала значні кроки, демонструючи свої наміри побудувати дружні відносини співробітництва з США, включаючи участь у миротворчих зусиллях у Європі".


Законопроект дозволяє президентові США за своїм розсудом поширити недискримінаційний режим нормальної торгівлі на товари України.


З моменту такого рішення дія поправки Джексона-Венніка в законодавстві США автоматично припиняється.


Після прийняття законопроекту Сенатом потрібно також голосування в палаті представників конгресу США. У випадку затвердження законопроекту в палаті представників, він буде спрямований на підпис президентові США.


В даний час обмежувальна поправка Джексона-Венніка, як і раніше, продовжує діяти у відношенні цілого ряду країн СНД, включаючи Росію.


Разом з тим, у телефонному інтерв'ю "5-му каналу" речник МЗС Василь Філіпчук назвав цей крок Сенату відновленням справедливості у двосторонніх відносинах.


"Ми, безперечно, вітаємо рішення Сенату США з даного питання. Це є довгоочікуване рішення, яке в Україні вважають відновленням справедливості в українсько-американських відносинах", - сказав Філіпчук.


"Ми вважаємо, що остаточне рішення Палати Представників буде прийняте у найближчий термін. У всякому разі, ми маємо достатньо підстав вважати, що будь-яких серйозних перешкод на цьому шляху немає, і очікуємо, що найближчим часом рішення приймуть", - зазначив він.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект