НОВИНИ

31.10.2005 | Напередодні вторгнення США Хусейн збирався подати у відставку
Джерело - Korespondent.net

Колишній президент Іраку Саддам Хусейн за кілька тижнів до американського вторгнення таємно погодився піти у відставку та отримати притулок в Об’єднаних Арабських Еміратах, проте такий розвиток подій не схвалили лідери арабських держав.

 

Згідно з інформацією  телеканалу "Аль-Арабія", пропозиція надійшло від президента ОАЕ шейха Зайєда бін Султана Аль-Нахії. Він закликав Хусейна і все керівництво Іраку піти у відставку в обмін на особисту недоторканність.

Як розповів телеканалу заступник глави Міністерства оборони ОАЕ і наслідний принц Абу-Дабі Мохаммед бін Заєд, згоду було отримано не тільки від Хусейна, але й від інших зацікавлених сторін. Причому узгодження зайняло не більш доби. За словами президента Єгипту Хосні Мубарака, навіть США дали зрозуміти, що приймуть це рішення.

Однак на засіданні Ліги арабських держав делегати з невідомої причини відмовилися розглядати ініціативу ОАЕ. Більше того, представникам Іраку не повідомили про готовність Хусейна піти у відставку, а глава іракської делегації назвав цей план "дурним".

У березні 2003 року США вторглися в Ірак під приводом скинення режиму Хусейна, який нібито мав у своєму розпорядженні зброю масового ураження. Заборонену зброю так і не знайшли, але коаліційні війська під керівництвом США дотепер залишаються у країні. Втрати армії США в Іраку досягли 2000 людей. Кількість жертв серед мирного населення, за деякими даними, наближається до 30 тисяч осіб.

Колишній іракський лідер і сім його соратників недавно постали перед трибуналом. Їх обвинувачують у злочинах проти людства, проте  винним себе колишній президент не визнає. У цілому справа Хусейна включає 12 пунктів обвинувачення. Наступне засідання було заплановано на 28 листопада, але адвокати обвинувачуваних заявили, що відмовляються брати участь у процесі, доки їм не  гарантують особисту безпеку.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект