НОВИНИ

26.10.2005 | Новий президент Польщі допоможе Україні, бо він теж був на Майдані
Джерело - Українська правда

Новообраний президент Польщі Лєх Качинський під час помаранчевої революції приїжджав до Києва і підтримував кандидата від опозиції Віктора Ющенка.

Про це розповів редактор міжнародного відділу аналітичного щотижневика Wprost Єжи Марек Новаковський, повідомляють "Українські новини".

Крім того, за його словами, партія "Право і справедливість", яка висунула Качинського кандидатом у президенти Польщі, вислала більше за всіх спостерігачів на вибори президента України-2004.

Новаковський також відзначив, що Качинський розуміє стратегічну роль партнерства з Україною і вважає розвиток співпраці і сприяння її інтеграції в європейські структури пріоритетними задачами.

"Відносини стануть ще більш відкритими. Це найкращий президент (Польщі) для України", – сказав він.

Оглядач політичного відділу аналітичного журналу Polityka Ягенка Вільчак також прогнозує поліпшення відносин України і Польщі завдяки підтримці Качиньским і його партією української опозиції наприкінці минулого року.

"Гарні контакти можуть тільки покращитися", – сказала вона.

Експерт також помітила, що Качинський заявляв про намір більш твердо будувати відносини з Європейський Союзом, не виключивши, що він буде домагатися від Брюсселя надання чіткої позиції щодо України.

Водночас аналітик Центру Баторего Гжегож Громадський вважає, що польсько-українські відносини не зміняться з обранням нового президента, оскільки нова влада також зацікавлена в збереженні гарних відносин з Києвом і підтримці євроінтеграційних прагнень України на міжнародній арені.

"Принципових змін не буде", – сказав експерт.

Він також спрогнозував можливих труднощів у відносинах двох країн у зв'язку з політикою, що проводиться "Правом і справедливістю".

За його даними, партія в міжнародних відносинах, зокрема з Німеччиною і Росією, нерідко звертається до суперечливих моментів зі спільної історії, що є джерелом конфліктів.

Аналітик висловив сумнів, що з обранням Качиньского президентом Польщі відносини з Україною і польські зусилля в підтримці євроінтеграційних прагнень будуть активізовані.

"Не сподівався б на велику активність", – сказав він.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект