НОВИНИ

18.10.2005 | Міноборони повідомляє новини миротворчих контингентів
Джерело - Урядовий портал

Основна мета проведення операції полягала у демонстрації присутності миротворчих підрозділів, спостереження за переміщенням цивільного транспорту та місцевих мешканців, підвищення рівня взаємосумісності українських, польських та американських військовослужбовців під час проведення спільних заходів тощо. Планування операції здійснив штаб спільного українсько-польського батальйону “УкрПолбат” під керівництвом командування багатонаціональної бригади “Еast” сил КФОР.

         Умовно зона відповідальності “УкрПолбату” була поділена на три райони – “Червоний”, “Синій” та “Зелений”, в яких діяли українські миротворці рот “Lion” та  “Tiger”, польської роти “Hawk” та американської “Fox”. До проведення операції “Тriple Strike” було залучено майже 150 військовослужбовців та понад 20 одиниць автомобільної та бронетанкової техніки трьох миротворчих контингентів. Зокрема, автомобілі “Хаммер”, “Хоннекер”, БРДМ-2М та бронетранспортери “Бредлі”.

За задумом операції, після отримання умовного сигналу, одночасно проводилось блокування основних шляхів та були виставлені спостережні пости, на яких була проведена ретельна перевірка цивільного транспорту, що рухався по території муніципалітету Штрпце на наявність зброї, боєприпасів, наркотичних речовин та контрабанди.

Це вже друга значна операція військовослужбовців багатонаціональної бригади “Еast”  у зоні відповідальності “УкрПолбату” за минулий тиждень. А для американських військовослужбовців це було перша операція після проведення чергової ротації.

За словами начальника штабу українського миротворчого контингенту майора Володимира Юданова, проведення подібних заходів дозволяє більш ретельно контролювати ситуацію у зоні відповідальності “УкрПолбату”, недопустити загострення ситуації та проявів насильства з будь-якої сторони, сербської чи албанської.

- Проведення спільних операцій буде тривати й надалі. Вони особливо актуальні сьогодні, коли постає питання щодо визначення статусу Косового, - зазначив майор Володимир Юданов.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект