НОВИНИ

17.10.2005 | НАТО може стати реальним для України в 2008-му?
Джерело - Українська правда

"Це цілком можливо. Але важливим питанням буде, як кожна з країн-членів НАТО оцінює в цілому прогрес України. І не можна сказати, що нинішня політична криза не привернула до себе уваги і не стурбувала НАТО", - зазначив Шер.

"Це потребуватиме великих координаційних зусиль на державному рівні. Рада Національної безпеки та оборони під керівництвом пана Кінаха має почати знову діяти в ефективний та компетентний спосіб", - вважає експерт.

Другий момент, який, за словами експерта, хвилює НАТО, це те, що "процес оборонної реформи нині починає поширюватися на ширше коло відомств, які займаються безпекою, і в Україні має початися огляд силового сектору".

"Якщо Україна дійде до цієї стадії - якщо політична ситуація розвиватиметься позитивно - тоді, гадаю, було б реалістично розраховувати на запрошення до Плану дій щодо членства наступного року", - зазначив Шер.

Він також додав, що Україна "справила б величезне враження на альянс", якби вона підготувала план поступового збільшення військових витрат, який би почав виконуватись за два роки.

Водночас на питання, чи можливо, що Україна може стати членом НАТО в 2008-му році, і президент Ющенко виступатиме на саміті НАТО того ж року як лідер країни-члена альянсу, Шер сказав, що так говорити "небезпечно".

"Небезпека полягає у тому, що двадцять шість окремо взятих членів альянсу мають ухвалювати рішення, спираючись на широке коло критеріїв. Але є ще більш важлива причина - коли хтось уявляє собі дату, вони уявляють, що можуть вже сидіти і нічого не робити. Якщо так станеться, тоді не буде можливості, аби Україна приєдналася до НАТО в 2008-му році", - сказав він.

"Тому треба зараз багато працювати, аби дістатися до наступної сходинки - Плану дій щодо членства. Потім буде огляд прогресу України. Тому автоматичності немає. Потенціал існує, бажання існує, і реалістично було б сказати, що якщо Україна продовжуватиме робити реформи в оборонній галузі і робитиме їх в інших галузях, тоді - якщо припустити, що саме так і буде - дата 2008 рік для ключових членів НАТО стане реалістичною датою", - наголосив Шер.

Що стосується перебування російського чорноморського флоту на території України, то Шер відзначив, що позиція НАТО полягає в тому, що "це двостроннє питання російсько-українських взаємин, і це не є перешкодою для повної інтеграції і навіть членства України в НАТО".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект