НОВИНИ

17.08.2016 | Берлін наполягає: Туреччина й досі особливий партнер
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це заявив у середу у Берліні офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у ФРН.

«Попри всі розбіжності, Туреччина залишається нашим важливим партнером, у тому числі у рамках НАТО і в питанні врегулювання сирійської кризи», - підкреслив Зайберт.

Він нагадав, що в Німеччині мешкає більше 3 млн людей з турецьким корінням: «Це більше, ніж просто двосторонні відносини, це - абсолютно особливі взаємовідносини».

Ці заяви пролунали у контексті появи на телеканалі ARD повідомлення про те, що федеральний уряд розглядає Туреччину як «центральне поле діяльності для ісламістських і терористичних угруповань на Близькому і Середньому Сході». У документі, на який посилається ЗМІ, зазначається, що з 2011 року Анкара підтримує відносини з організаціями, які вважаються терористичними, у тому числі «Братами мусульманами» і ХАМАС, з керівництвом якого зустрічався особисто президент Реджеп Таїп Ердоган.

«Не новина те, що вони підтримують відносини», - парирував Зайберт. Водночас він звернув увагу як на позитивний факт на поліпшення останнім часом відносин між Туреччиною і Ізраїлем.

У свою чергу представник МЗС ФРН Завсан Шеблі підкреслила необхідність тісної співпраці з Туреччиною як важливим міжнародним партнером перед ісламістською загрозою. «Діалог украй важливий. У тому числі і з ХАМАС, яка відіграє центральну роль. Ми вітаємо все, що веде до послаблення напруженості в регіоні», - сказала дипломат.

Тим часом у МВС, на документ якого посилався телеканал, наполягають на «канцелярській помилці».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект