НОВИНИ

05.10.2005 | Київ нерішучий щодо того, що робити з Мінськом
Джерело - Українська служба ВВС

В Україні не дуже активно коментують рішення мінського Конгресу демократичних сил, на якому було обрано єдиного кандидата від опозиції на президентських виборах наступного року, громадського діяча Аляксандра Мілєнкевича.



Водночас точиться дискусія: чи можливе повторення української помаранчевої революції в Білорусі і чи готова білоруська опозиція до подібного розвитку подій?


Заступник голови парламентського комітету у закордонних справах Ігор Осташ сказав Бі-Бі-Сі, що білоруська революція можлива лише за умови, якщо в країні виросте міцне громадянське суспільство, стануть вільнішими ЗМІ. Але він не виключає повторення українського варіанту.


У Конгресі демократичних сил у Мінську взяли участь представеники партії "Пора", яка активно виступала на боці Віктора Ющенка під час Помаранчевої революції в Україні, підтримувала свого часу контакти з грузинською опозицією “Кмара” і сербською “Отпор”.


Настала білоруська "Пора"


Лідер партії Владислав Каськів досить однозначно заявив, що, об”єднавши міжнародні зусилля разом з білоруською опозицією, можна сподіватися на проведення чесних виборів.


 
Чи продовжить нова влада лінію Кучми щодо Білорусі? 


Партія "Пора" вже пообіцяла підтримку білоруській опозиції на виборах. Заступник голови політради партії Сергій Євтушенко, який брав участьу з"їзді білоруської опозиції, заявив, що вони готові надати "і політтехнологів, і спостерігачів", і "готові забезпечити підготовку штабників". Сергій Євтушенко зауважив проте, що їхнім білоруським колегам бракує рішучості.


Нинішній конгрес у Мінську відбувся на тлі дедалі посилюваної критики білоруського провладного режиму з боку євроструктур. Наприкінці минулого тижня Європарламент ухвалив різку резолюцію з засудженням дій білоруських властей, кажучи, що коли ситуація з точки зору прав людини і громадянського суспільства не поліпшиться, євродепутати запропонують розширити списки офіційних осіб Білорусі, яким буде заборонений в”їзд на територію країн ЄС. Європарламент закликав всі політичні партії Європи розширити контакти з білоруською опозицією.


Київ: єдиної позиції немає


Ігор Осташ вважає, що поки не має єдності гілок української влади у питанні, як ставитись до режиму і опозиції, і тому, на його думку, має відбутися всебічна дискусія щодо формули взаємин: “Це питання не просте для української влади. Є певне ставлення і президентської команди, і парламентських груп, і нового уряду. Продовжується ситуація, коли ми бачимо багато речників, які коментують зовнішню політики, хоча є указ президента, де такі коментарі від імені держави можуть робити лише три людини. Тобто, немає єдності."


"Тому потрібна спільна дискусія і вироблення спільної концепції щодо Білорусі. Водночас ми спільні в тому, щоб не було міжнародної ізоляції Білорусі, аби були контакти і з Україною, і ЄС. Моєжливо є сенс обговорит це питаня на засіданні РНБО і парламентських комітетів,” - каже Осташ.


Чимало політиків також посилається на те, що нині необхідно розуміти, що Україна має, окрім Білорусі, і інших сусідів. Це і Польща, і країни Прибалтики, які також мають свою точку зору на ситуацію в Білорусі і сподіваються, що Україна максимально сприятиме процесу демократизації в Білорусі.


Між тим на середину жовтня запланований перший офіційний візит нового українського прем”єра Юрія Єханурова до Мінська. Але до цього пан Єхануров відвідає Брюссель і проведе переговори з керівництвом Єврокомісії, після чого можливо будуть внесені певні корекції в українську позицію під час переговорів у Білорусі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект