НОВИНИ

19.09.2005 | Україна може не потрапити до СОТ через цукор
Джерело - Кореспондент

 "Я не виключаю, що саме це питання стане ключовим щодо можливості вступу України до СОТ. Через це вступ до СОТ може бути відкладено на пізніший термін", – сказав заступник міністра економіки Андрій Березний на міжнародній конференції "Актуальні аспекти аграрної політики".


 За його словами, в Україні ввізне мито на цукор (сирець, очеретяний і буряковий) на рівні 50%, але не менше як 0,3 євро/кг, фактично не дозволяє імпортній продукції потрапити на ринок країни. Тим часом, найбільші світові експортери цукру, що є членами СОТ, наполягають на тому, щоб Україна поділилася з ними частиною ринку.


 "Провідні виробники і постачальники цукру вважають, що Україна має гарантованно віддати їм частину ринку від 10 до 20% споживання", – зазначив Березний. Йдеться про постачання 250-400 тис. тонн цукру щороку.


 Поки проблему тарифних квот на ввезення цукру-сирцю не буде врегульовано, Україна членом Світової організації торгівлі не стане, наголосив заступник міністра економіки.


 2004 року Кабінет міністрів установив квоту на пільгове ввезення цукру-сирцю на рівні 125 тис. тонн. Законом про держбюджет на 2005 рік норми про пільгове ввезення цукру-сирцю не було передбачено, однак у серпні за урядовою схемою в країну було безмитно імпортовано понад 100 тис. тонн очеретяного сирцю.


 Виробництво бурякового цукру в Україні торік сягнуло 1,79 млн. тонн. За прогнозами НАСУ "Укрцукор", 2005 р. українські підприємства вироблять щонайменше 1,86 млн. тонн солодкого продукту. Міністерство аграрної політики припускає, що цей показник може сягнути 2 млн. тонн. Місткість ринку цукру в країні аналітики оцінюють на рівні 2-2,1 млн. тонн.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект