НОВИНИ

09.09.2005 | Захід вірить Ющенку
Джерело - Українська служба ВВС

Західна Європа намагається дати оцінку подіям в Україні - відставка цілого уряду викликала шок і несподіванку. Тут прискіпливо стежили за розвитком подій в Україні від минулої осені і до останнього часу.


Віктор Ющенко має багато прихильників серед західних лідерів, бо його розглядають як демократичного лідера західного гатунку.


Старший редактор публікацій Economist Intelligence Unit, Стюарт Хенсел сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що звинувачення екс-держсекретаря Олександра Зінченка зашкодили репутації України, але відставка уряду може мати і позитивні наслідки.


Стюарт Хенсел: Ейфорія, яка панувала одразу після Помаранчевої революції, дещо минула. Фахівці, які стежать за розвитком в Україні, швидко зрозуміло, що не все так гладенько, як здавалося, і що є глибокі розбіжності і причини для конфліктів всередині уряду. Але водночас, сам масштаб того, що сталося - однозначно, був шоком. Зараз постає дуже багато запитань щодо того, чому було звільнено уряд, що спричинило такі глибокі перетурбації.


 
Стюарт Хенсел: "На Заході добре сприйняли, що Ющенко так серйозно поставився до звинувачень у корупції."


Бі-Бі-Сі: Олександр Зінченко, коли ішов у відставку, виголосив дуже серйозні звинувачення, зокрема про те, що корупція і хабарництво у чинній адміністрації гірші за адміністрацію Кучми. Коли західні лідери чують такі звинувачення, як вони це оцінюють?


Стюарт Хенсел: Звинувачення, які виголосив Зінченко, матимуть свій ефект. Багато людей на Заході були вражені масштабом його звинувачень і тим, що він сказав, що корупція зараз перевищує рівень корупції в адміністрації Кучми. Але на Заході його звинувачення сприйняли все ж таки як не зовсім неупереджені - бо він сам належав до адміністрації Ющенка. У президента Ющенка ще і далі лишається багато довіри з боку західних лідерів від часу Помаранчевої революції. Позитивним є те, що всі побачили, що він відреагував на звинувачення у корупції, що він звільнив весь уряд і що він відкрив розслідування. Таким чином, на Заході можуть сподіватися, що щось буде зроблено, аби покласти корупції край.


Бі-Бі-Сі: Як відставка українського уряду вплине на регіональний розклад сил? Польща і Росія обидві, так би мовити, робили свої ставки на Україну. Що відчують поляки, коли побачать хаос вдома у свого протеже і що відчують у Кремлі, де і так скептично ставились до України?


Стюарт Хенсел: Думаю багато людей в Росії відчуватимуть, що події в Україні довели їхню правоту, бо вони вже давно говорили, що нова команда в Україні не така вже й демократична, як думають на Заході. Така їхня думка, хоча я вважаю, це не зовсім відповідає дійсності. Я не думаю, що у Польщі буде якесь глибоке розчарування проблемами в Україні. Там завжди була присутня здорова доля скептицизму щодо ситуації в Україні. Там знали, що проблеми, які існували ще за Кучми, так просто не зникнуть. Польща сама добре знайома з цим - політична нестабільність, яку вона пережила у 1990-ті роки. І вони, напевно, усвідомлювали, що за Ющенка не все буде так гладенько проходити.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект