НОВИНИ

09.09.2005 | Німеччина та Росія підписали угоду про будівництво газопроводу по дну Балтійського моря в обхід України
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Німеччина та Росія домовилися про будівництво газопроводу по дну Балтійського моря, який оминатиме Україну і Польщу. Відповідну угоду підписали в четвер у Берліні в присутності кремлівського лідера Володимира Путіна та канцлера Німеччини Ґерхарда Шредера керівники німецьких концернів E.ON та BASF, а також російського “Газпрому”. Шредер наголосив на стратегічному значенні досягнутої домовленості для енергозабезпечення Німеччини та Західної Європи.



Близько чотирьох мільярдів євро коштуватиме спорудження нової газотранспортної гілки, яка має напряму з”єднати Німеччину та Росію по дну Балтійського моря. Очікується, що вже 2010-го року російське блакитне паливо перекачуватиметься цим шляхом до Західної Європи. У будівництві братимуть участь з німецького боку концерни E.ON та BASF, з російського - “Газпром”. Представники енергетичного бізнесу привітали таке рішення. Водночас консервативна опозиція піддали критиці червоно-зелений уряд. Як заявив лідер фракції блоку ХДС/ХСС у Бундестазі Вольфґанґ Шойбле, Шредер та Путін несправедливо обійшли східноєвропейські країни. Шойбле повідомив, що в разі перемоги на виборах християнські демократи залучать до цього проекту також Польщу та країни Балтії. На політичні мотиви німецько-російської газової угоди вказав експерт Німецького інституту економічних досліджень Фердинанд Павел:


“Це політично обумовлене рішення, оскільки транзитні потужності трубопроводу, який проходить через Україну, достатні. Навіть якщо, як очікується, попит на газ у Західній Європі зросте, дешевше розбудувати потужності в Україні, ніж тягнути нову трубу по дну Балтійського моря”, - сказав Павел в інтерв`ю радіо "Свобода."


Питання, однак, додав експерт, полягає в тому, наскільки надійним з політичної точки зору є транспортування газу через територію України та Білорусі. Суперечки між Києвом та Москвою, які точилися останнім часом, на жаль, не сприяли підвищенню такої надійності, можна почути від німецьких коментаторів. Незважаючи на те, що питання про будівництво нового газопроводу вже вирішене, Фердинанд Павел переконаний, що Україна ще може врятувати свій транзитний бізнес:


“Негативні наслідки для України вдасться суттєво обмежити, якщо українська сторона запропонує “Газпрому” та споживачам у Західній Європі вигідні умови для перекачування блакитного палива. Намагання отримати якомога більше грошей за кожний кубічний метер газу, що перекачується, нічого не дасть. Виграти можна, якщо зменшити збори за транзит і спонукати таким чином “Газпром” до збільшення обсягів газу, що перекачується”.


Крім того, зауважив німецький експерт, бажано нарешті досягти поступу в питанні створення газотранспортного консорціуму, який мав би зайнятися модернізацією української газотранспортної мережі.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект