НОВИНИ

31.08.2005 | НАТО завершує розміщення Сил підтримки проведення виборів в Афганістані
Джерело - Офіційний сайт НАТО

31 серпня сили НАТО в Афганістані (ISAF) завершать розміщення додаткових сил для підтримки проведення виборів до Національної Ассамблеї та провінційних рад. Вибори призначені на 18 вересня 2005 року.

Сили підтримки проведення виборів будуть допомагати афганській поліції та армії в забезпеченні безпеки виборів проведенням операцій на відповідних територіях та в повітрі. Також ці сили будуть готові надати допомогу урядовим силам на випадок непередбачених ситуацій. 

"Розміщення додаткових сил в Афганістані підкреслює зобов''язання Альянсу щодо підтримки уряду країни та її мешканців на шляху до стабільного та демократичного майбутнього", - сказав Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер. 

В той самий час, під час виборів головна відповідальність за їх проведення та перебіг голосування, а також процедури підрахунку голосів покладається на Спільний Виборчий Керуючий Орган, який складається із представників уряду Афганістану та ООН. 

В той  час, як ISAF буде виконувати допоміжні функції, афганські структури залишаться основними виконавцями та відповідальними за весь виборчий процес.   

Основна роль Сил підтримки виборів ISAF буде полягати в запобіганні, покращенні та відповідних діях на критичні ситуації в зоні діяльності ISAF. Ця зона включає Кабул, північні та західні провінції. Сили підтримки виборів будуть готові для проведення повного спектру операцій, включаючи обов'язки Сил Швидкого Реагування та проведення повсякденних операцій по підтримці миру. 

Дані вибори знаменують другу фазу після військових демократичних виборів після обрання Президента Хаміда карзая в жовтні 2004 року.  

Близько двох тисяч додаткових військових ISAF  з десяти країн розміщені в якості Сил підтримки проведення виборів, довівши загальну кількість ISAF більш ніж 11 тисяч.

Австрія, Бельгія, Франція, Німечина, Італія, Нідерланди, Румунія, Іспанія, Швеція та США надають додаткові сили для ISAF з метою формування Сил підтримки проведення виборів. 

Ці сили будуть розділені на наземну та повітряну компоненти з резервом, який розміщується поза межами країни, надаючи ISAF більшу гнучкість для підтримки виборів. 

"Афганістан є найвищим пріоритетом для НАТО. Наша власна безпека тісно пов'язана з майбутнім Афганістану як стабільної та безпечної країни, в якій мешканці можуть відбудувати своє життя після десятиріч війни. Альянс покликаний зробити свою місію успішною і ми залишимося в країні стільки, скільки це необхідно", підкреслив Генеральний Секретар НАТО. 

З розширенням своєї присутності на західну частину країни цим літом, ISAF зараз допомагає афганським урядовим структурам в забезпеченні безпеки майже на половині території країни. Зараз триває діяльність щодо наступного розширення присутності НАТО на південь країни, що запланована на наступний рік. 

Після того, як НАТО очолилило операцію ISAF  два роки тому, ситуація з питання безпеки в країні покращилася. НАТО зобов'язалося підтримати цей прогрес, який потребує постінийних та добре скоординованих зусиль з боку частини міжнародної спільноти. НАТО, при цьому, буде відігравати відповідну роль.  


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект