НОВИНИ

18.08.2015 | Росія готова обговорювати новий режим контролю над звичайним озброєнням у Європі
Джерело - УНІАН



У листі, направленому генеральному секретарю Пан Гі Муну, Москва заявляє, що існуючий Договір про звичайні збройні сили в Європі "безнадійно застарів", передає ТАСС.

Позиція РФ включена в опублікованій в понеділок на сайті генсека ООН доповіді щодо виконання резолюції Генеральної Асамблеї /ГА/ 69/47 про контроль над звичайними озброєннями на регіональному і субрегіональному рівнях. Резолюція, прийнята 2 грудня 2014 року, просить Пан Гі Муна "запитати думки держав-членів з цього питання" та довести їх до відома ГА.

У листі, датованому 21 квітня 2015 року, російська сторона зазначає, що "питання контролю над звичайними озброєннями в Європі зберігають свою актуальність, особливо з урахуванням ситуації в галузі європейської безпеки, яка погіршилася за останній рік". Разом з тим, з точки зору РФ, резолюція 69/47 "не відображає сучасну дійсність", називаючи ДЗЗСЄ "наріжним каменем європейської безпеки".

"Договір про звичайні збройні сили в Європі давно втратив свою актуальність і значущість" і перестав бути "наріжним каменем європейської безпеки", оскільки він безнадійно застарів. Російська Федерація припинила свою участь в ньому ще 2007 року, - йдеться в документі. - Російська Федерація готова до обговорення з нашими партнерами шляхів вироблення нового режиму контролю над звичайними озброєннями в Європі, що враховує сучасні реалії та відповідає інтересам як Росії, так і інших європейських держав".

У доповідь генсека включені позиції й інших країн, у тому числі Аргентини, Німеччини, Іспанії, Лівану, Чехії та України. При цьому, Україна відзначає "нецивілізовану поведінку" і "злочинні дії" Росії, в результаті яких "зайшов у глухий кут контроль над звичайними озброєннями в Європі".

Українська сторона заявляє, що "є давнім відповідальним учасником таких загальноєвропейських і додаткових двосторонніх механізмів зміцнення довіри у галузі звичайних озброєнь, як Договір про звичайні збройні сили в Європі", але повідомляє про нездатність виконувати деякі положення цього договору з причин національної безпеки, провина за виникнення яких лежить на Росії.

 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект