НОВИНИ

30.07.2015 | Урядову кризу в Молдові подолають сьогодні
За матеріалами - УКРІНФОРМ

У четвер, 30 липня, в Кишиневі відбудеться засідання парламенту Молдови, в рамках якого депутатам належить проголосувати за новий склад уряду на чолі з ліберал-демократом Валеріу Стрельцем, а також за соціально-економічну програму уряду.

Таким чином Молдова має намір подолати урядову кризу, яка почалася 12 червня після відходу у відставку попереднього уряду на чолі з екс-прем'єром Кирилом Габурічем, передає власний кореспондент Укрінформу у РМ.

"Урядова програма, а також номінальний склад уряду під керівництвом Валеріу Стрельця будуть представлені парламенту для голосування в четвер, о 14.00", - повідомили в прес-службі парламенту Молдови.

Як заявив сам призначений президентом кандидат у прем'єри, пріоритетами нового уряду стане відновлення відносин із зовнішньоекономічними партнерами Молдови (ЄС, Світовим банком і Міжнародним валютним фондом), подолання соціально-економічної кризи та врегулювання ситуації у фінансово-банківській сфері.

Для затвердження уряду необхідні голоси 51 (з 101) депутата парламенту (партії новоствореного Альянсу за європейську інтеграцію володіють 52 мандатами в парламенті).

Згідно з Конституцією, після затвердження в парламенті члени уряду впродовж наступних 3-х днів принесуть присягу в резиденції президента.

До складу правлячої коаліції за європейську інтеграцію увійшли Ліберально-демократична, Демократична і Ліберальна партії. Право висувати кандидата в прем'єри належить, згідно із законодавством, ліберал-демократам, так як вони отримали найбільшу кількість мандатів на торішніх парламентських виборах.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект