НОВИНИ

28.05.2015 | Канада продаватиме зброю Саудівській Аравії попри заборону
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Оттава підписала з Ер-Ріядом угоду про постачання зброї на суму близько 12мільярдів доларів всупереч канадському законодавству.

Про це повідомляє The Globe and Mail.

«Канада уклала угоду з Саудівською Аравією на постачання зброї на суму 15 млрд канадських доларів (близько 12 млрд дол. США) в наступні десять років, що є найбільшою угодою військового експорту в історії країни», - йдеться у повідомленні.

Ця угода викликала сумніви в органів державного контролю за експортом, оскільки відповідно до законодавства Канади, подібні контракти забороняються з тими країнами, в яких порушуються права людини.

Незважаючи на це, уряд Оттави так і не надав результатів моніторингу прав людини у Саудівській Аравії, а МЗС Канади приховало деталі угоди від громадськості, пославшись на "комерційну таємницю".

Видання зазначає, що інформація про угоду на 15 мільярдів канадських доларів з продажу канадських бойових машин до Саудівської Аравії з'явилася в 2014 році, і це "стало великою перемогою уряду прем'єр-міністра Стівена Гарпера, який прагне вивести Канаду на міжнародний ринок торгівлі зброєю" .

Нагадаємо, що у 2011 році Саудівська Аравія направила військову техніку до сусіднього Бахрейну для придушення громадянських протестів. Світові ЗМІ були обурені цим жорстким придушенням мирних протестів. Однак уряд Канади вважає, що саудівська військова техніка була спрямована лише для захисту будівель і "не брала участі у придушенні протестів".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект