НОВИНИ

08.04.2015 | У Росії вирішили затопити палаючий атомний підводний човен
Джерело - УКРІНФОРМ



У російському Сєверодвінську почалася операція із заповнення дока водою для гасіння пожежі на атомному підводному човні "Орел", що спалахнув під час ремонту.

Про повідомив керівник прес-служби Об'єднаної суднобудівельної корпорації (ОСК) Ілля Житомирський.

"Операція із затоплення дока і для того, щоб загасити пожежу на АПЧ, почалася, вона може тривати кілька годин", - сказав Житомирський.

Керівник прес-служби підприємства Надія Щербініна також повідомила, що док-камера "буде заповнена частково, приблизно по ватерлінію підводного човна, щоб припинити горіння у важкодоступній частині субмарини".

Пожежа на АПЧ "Орел", яка проходить ремонт на заводі "Звездочка", почалався близько 14.00 за місцевим часом. Як повідомив керівник прес-служби судноремонтного підприємства "Звездочка" Євген Гладишев, загоряння сталося через порушення технологічного процесу під час проведення зварювальних робіт.

Ядерне паливо і зброя з підводного човна були вивантажені ще до початку ремонту. В результаті інциденту ніхто не постраждав, зараз пожежа локалізована на площі близько 40 кв. метрів.

"Орел" (шифр "Антей") побудований на судноверфі Сєверодвінська "Севмаш" і увійшов до складу флоту 5 лютого 1993 року. З відкритих джерел відомо, що "Антеї" розроблені у ЦКБ морської техніки "Рубін" (Санкт-Петербург). Це багатоцільові (що не несуть міжконтинентальні балістичні ракети) підводні човни третього покоління, за класифікацією НАТО - "Оскар-2". Такі атомоходи мають довжину 155 м, водотоннажність - до 24 тис. тонн, глибина занурення - до 600 м, швидкість підводного ходу - до 32 вузлів (приблизно 59 км на годину), екіпаж - 107 осіб. На озброєнні "Антеїв" - 24 пускових установки крилатих ракет "Граніт" з дальністю дії близько 500 км і шість торпедних апаратів.

Сьогодні "Антеї", озброєні надзвуковими крилатими ракетами, є основною ударною силою російського флоту.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект