НОВИНИ

28.07.2005 | Лукашенко назвав Польщу, Литву і Україну інструментами США
Джерело - ProEUROPA

Польща, Литва і Україна стали інструментами США для дестабілізації ситуації в Білорусі.
 
Таку думку висловив президент Білорусі Олександр Лукашенко 26 червня на нараді з питань внутрішньої і зовнішньої політики, повідомили УНІАН у прес-службі глави білоруської держави.
 
"Американці, Захід прагнутимуть всіляко дестабілізувати тут ситуацію. Вироблена і певна тактика - аж до інтервенції в нашу країну. Сьогодні створені опорні бази для того, щоб впливати на Білорусь: це і ЗМІ, і контроль, і стеження з боку Литви, Польщі. Зараз вони намагаються залучити в цю орбіту дій Україну", - сказав О.Лукашенко.
 
Президент Білорусі вважає, що напередодні президентських виборів у Білорусі іноземні розвідки активізували свою діяльність. "Вони мобілізують усе. Якщо не виходитиме - аж до створення певних груп, які в потрібний момент направлятимуться в Мінськ і на площі творитимуть революцію. Відомі організації будуть сконцентровані на території Литви, в Польщі, Україні. Навіть спробують сформувати такі загони в Росії. Хочу попередити, що ми про це знаємо. І знаємо, як діяти проти інтервенції", - цитує прес-служба слова О.Лукашенка.
 
Він закликав уряд і МЗС ретельніше оцінювати зовнішньополітичну ситуацію і не піддаватися на провокації з боку зовнішніх сил. "Прошу мати на увазі: нас просто провокуватимуть. І я попрошу наших керівників у жодному разі на ці провокації не піддаватися і не відповідати", - сказав президент Білорусі.
 
На думку О.Лукашенка, Польща за рахунок дипломатичної кризи з Білоруссю вирішує свої внутрішні проблеми. "У них вибори, треба на білоруському питанні "набити руку" і прийти до влади певним колам", - вважає він.
 
"Приклад Білорусі стає невигідним для керівництва Польщі, адже вони постійно намагаються очорнити нашу політику так, як це було колись за часів Кучми в Україні. У передвиборну кампанію ніхто хорошого слова про Білорусь не сказав. Тому що був "нехороший" приклад для України: на тлі Білорусі у них неначебто не дуже добре. Так само в Польщі і Прибалтиці відбувається. Люди все більше й більше задаються питанням: так виявляється можна і по-іншому - щоб жебраків не було, щоб люди більш-менш нормально жили. Саме в цьому причина нагнітання пристрастей, в бажанні зберегти владу всередині країни, а не в тому, що, припустимо, поляки намагаються захистити польське населення в Білорусі", - сказав О.Лукашенко.
 
Президент Білорусі також вважає втручанням у внутрішні справи Білорусі спроби Польщі вплинути на білоруську громадську організацію "Союз поляків у Білорусі".
 "Білоруські поляки в Білорусі живуть на своїй землі, вони не хочуть жити в Польщі. Ми не дозволимо з наших громадян робити якихось маріонеток, зокрема з польської національності. Гарматним м´ясом ні у Варшави, ні у Вашингтона громадяни нашої країни, зокрема поляки, ніколи не будуть. І всілякі інсинуації щодо цього треба припинити", - заявив О.Лукашенко.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект