НОВИНИ

28.07.2005 | Лукашенко поговорив з Путіним і вирішив обійтися без України
Джерело - Українська правда

Білорусь вивчає можливість переорієнтації потоку своїх вантажів з портів України і країн Балтії в порти Калінінграда Росії.


Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко у вівторок на нараді з питань внутрішньої і зовнішньої політики, повідомляє прес-служба Лукашенка.


У повідомленні уточнюється, що питання активнішого використання Білоруссю російських портів обговорювалося під час зустрічі Лукашенка з президентом Росії Володимиром Путіним 20-21 липня у Москві.


В Міністерстві транспорту Білорусі відмовилися коментувати цю заяву.


Як відомо, раніше Білорусь пропонувала Україні в навігаційний період 2005 року розглянути питання про зниження канальних зборів у 10 разів і шлюзних платежів в 7,5 рази при перевезенні вантажів судами з осіданням менш ніж 2 метрів при проходженні Бузько-Дніпровсько-Лиманського і Херсонського водних каналів.


Таке звернення було продиктоване зниженням рентабельності білоруських водних вантажоперевезень при одночасному збільшенні їх обсягів.


Зараз для білоруських вантажоперевізників застосовуються ставки портових зборів і платежі за шлюзування на рівні судів закордонного плавання. Канальні збори становлять близько 0,74 доларів на тонну вантажів, шлюзні платежі - більше 4 тисяч гривень за одну баржу.


У навігаційний період 2004 року обсяги білоруських вантажоперевезень водним транспортом збільшилися на 7,7%, порівняно з рівнем 2003 року - до 144,2 тисяч тонн. Білорусь експортувала в 2004 році через Миколаївський порт України 1 мільйон тонн калієвих добрив.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект