НОВИНИ

13.02.2015 | Маккейн жорстко розкритикував нову Мінську угоду
Джерело - УКРІНФОРМ



Голова Комітету з питань збройних сил Сенату США Джон Маккейн вважає, що нові домовленості, досягнуті в Мінську, сприяють замороженню конфлікту в Україні та змушують світ знову повірити брехливому Путіну.

Про це йдеться в його заяві, розміщеній на офіційному сайті сенатора, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Угода, досягнута в Мінську, заморожує конфлікт в момент переваги сепаратистів, зміцнює завоювання російської агресії та залишає кордон України з Росією під твердим контролем Москви в очікуванні всеосяжного політичного врегулювання, зміст якого невідомий, а техніко-економічне обрунтування незрозуміле", - наголошує законодавець.

Володимир Путін повинен бути дуже задоволений цією угодою, пише Маккейн. "Змінюючи військові аргументи на землі, він зумів нав'язати дискусію про розмежувальні лінії на території України, а не про лінію, яка дійсно має значення - український кордон, який він порушив", - підкреслив голова сенатського комітету.

За словами Маккейна, попередні Мінські домовленості теж вимагали відвести важкі озброєння, втім Росія цього не виконувала. "Немає жодних підстав вважати, що результат відрізнятиметься й зараз. Згідно з останнім документом, проросійські сепаратисти атакували і захопили аеропорт Донецька. Я боюся, що після цієї угоди вони будуть атакувати і захоплять порт Маріуполя", - наголосив сенатор.

За його словами, угоди можуть бути успішними лише тоді, коли всі сторони дійсно хочуть миру. "Але абсолютно ясно, що Володимир Путін прагне конфлікту", - підкреслив Маккейн.

Він зауважив, що продовжує сподіватися на політичне рішення, яке поверне Україні її суверенну територію та право визначати власне політичне й економічне майбутнє. Натомість таке рішення "ніколи не буде досягнуто за рахунок поступок імперським амбіціям Володимира Путіна".

Маккейн підкреслив, що в той час, як Путін вночі вів переговори про мирний договір, 50 танків, 40 ракетних комплексів та 40 бронемашин перетнули український кордон з боку Росії.

"Дехто (в адміністрації США - ред.) використовуватиме цю угоду як привід для затримки поставок в Україну оборонної летальної допомоги. Але поки Володимир Путін під час переговорів відправляє танки, в цьому залишається необхідність", - наголосив американський сенатор.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект