НОВИНИ

13.02.2015 | Прем'єр Польщі: ЄС затвердив санкції і готується до гіршого
За матеріалами - УНІАН



Угода в Мінську є дуже “крихкою”, а тому ЄС прийняв рішення затвердити санкції щодо Росії і готує сценарій на можливий негативний розвиток подій.

Про це за результатами саміту у Брюсселі в четвер повідомила прем'єр-міністр Польщі Ева Копач, передає власний кореспондент Укрінформу в РП.

“З понеділка набудуть чинності санкції, які узгоджено на останному засіданні міністрів закордонних справ ЄС. Крім того, Єврокомісія готує сценарій на так звану “погану погоду”. Якщо виявиться, що угода порушена російською стороною, то Єврокомісія повинна бути готовою до рішення щодо чергових санкцій”, - заявила Копач.

Читайте також: Прем'єр Нідерландів: Послаблювати тиск на Росію зарано

За її словами, Мінська угода є дуже “крихкою”, і щоб запевнити її життєздатність потрібно мати спільну європейську позицію.

“Потрібно рішуче підкреслювати наскільки єдиною є Європа, тобто усі країни ЄС стоятимуть на сторожі реалізації цієї угоди”,- підкреслила польський прем'єр.

Копач зауважила, що польській делегації вдалося реалізувати завдання, з якими вона їхала на саміт, тобто зберегти рішучу позицію ЄС щодо санкцій. Для цього, за її словами, виконано значну “домашню роботу”: проведено велику кількість телефонних розмов з представниками “Вишеградської групи” (Чехія, Словаччина, Угорщина), прем'єром Великої Британії.

За інформацією з дипломатичних джерел, як інформує РАР, саме активна позиція Польщі і Великої Британії не дозволила прийняти на саміті ЄС рішення щодо утримання від введення чергових санкцій у зв'язку з прийняттям Мінської угоди.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект