НОВИНИ

19.07.2005 | Через конституційну кризу приєднання України до ЄС стає утрудненим - Ющенко
Джерело - ProEUROPA

Президент України Віктор Ющенко вважає, що після провалу європейської Конституції у Франції і в Нідерландах приєднання України до Європейського Союзу стає утрудненим. Про це він сказав в інтерв'ю японській газеті "Mainichi", опублікованому в понеділок.



"Для України і інших країн Східної Європи, що вступили на шлях демократизації, приєднання до Європейського Союзу в таких умовах стає утрудненим", - сказав Президент.
 
Щодо членства України в Раді Безпеки ООН, В.Ющенко заявив, що "необхідна реформа, яка б давала можливість нам і нашим східноєвропейським сусідам ставати членами Ради Безпеки ООН на непостійній основі".
 
"У країнах Східної Європи, починаючи з України, в процесі демократизації відбулися величезні зміни", - пояснив він.
 
Зокрема, на думку В.Ющенка, "революція в Киргизії (у березні 2005 року) свідчить про те, що народи Середньої Азії хочуть демократичних змін". Водночас глава держави наголосив, що "в один день демократизації досягти неможливо, і чинити на ці країни тиск ззовні не можна".
 
В інтерв'ю японському виданню В.Ющенко охарактеризував Японію як "велику державу західного світу, в якому поважають демократію і цінності ринкової економіки", і в ході бесіди вказав на прагнення України зав?язати стратегічне партнерство з Японією і бажання модернізувати свою країну. Якщо таке зближення буде реалізоване, то Японія вперше налагодить відносини і стане стратегічним партнером країни, яка раніше входила до складу колишнього Радянського Союзу, і це примушує японську сторону приділяти увагу закликам України.
 
Президент В.Ющенко сказав, що "хотів би зав?язати з Японією відношення співпраці в різних галузях, включаючи політичну і економічну області, а також сферу забезпечення безпеки". В.Ющенко хотів би, щоб у спільному документі, який передбачається підписати після його переговорів з прем?єр-міністром Японії Дзюнїтіро Коідзумі в ході його офіційного візиту до Японії, який має розпочатися 20 липня, переважали б висловлювання, що стосуються стратегічного партнерства України з Японією.
 
"Між Україною і Японією немає ніяких спірних моментів, і всі обставини в порядку", - зазначив він.
 Президент висловив намір розвивати між Україною і Японією взаємний обмін у галузі гуманітарних наук і культури, а щодо виставки каліграфії, яка в жовтні вперше має відкритися в Києві, сказав, що "вітає цю подію, як приклад поглиблення взаємного обміну".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект