НОВИНИ

15.07.2005 | Чи відбувається поступ в реалізації плану Ющенка щодо Придністров’я
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Відомо, що переговори з Придністровського врегулювання тривають вже 13 років і важко сказати, коли можливі перші позитивні результати. Сьогодні найбільш просунутим є план українського президент Віктора Ющенка, “сім кроків” якого прихильно зустріли в ЄС і в США. Але Росія має дещо відмінні погляди на цей процес. Не все гаразд у взаєминах щодо врегулювання і між Тирасполем та Кишиневом. Тому від сьогоднішньої зустрічі Віктора Ющенка і глави адміністрації Придністров’я Ігоря Смирнова у Києві залежатиме чимало.


Офіційні повідомлення з Києва дуже сухо висвітлюють лише загальні моменти можливих результатів сьогоднішніх українсько - придністровських переговорів.

Зокрема, у коментарі Секретаря РНБО пана Петра Порошенка для журналістів йдеться про сподівання на успішну реалізацію плану Віктора Ющенка, який охрестили, як “сім кроків”. Зокрема, пан Порошенко відзначив що пан Смирнов “сьогодні мав і ще буде мати зустріч з президентом України Віктором Ющенком”.

За офіційними інформаціями голова ОБСЄ пан Димитрій Рупель схиляється до поєднання планів Віктора Ющенка і повноважного представника президента Росії Дмитра Козака. Пан Рупель, зокрема, наголосив:

“План Козака передбачає деякі проблеми, пов’язані з російською вiійськовою присутністю...План В. Ющенка передбачає організацію виборів у Придністров’ї і контроль над молдавсько-українським кордоном”.

Також повідомляється, що Молдова погоджується на надання Придністров’ю статус автономно-територіального утворення у формі республіки. Але з боку Тирасполя ставлення до цього неоднозначне. Ось що сказала про пропозиції Кишинева заступник міністра інформації самопроголошеної Придністровської республіки пані Світлана Антонова:

“А якщо говорити по суті, то те, що написане в першому абзаці цього проекту про те що Придністров’я ніби-то буде республікою, то всіма наступними положеннями це в цілому розмивається до звичайного району. І навряд чи Придністров’я погодиться на такі умови після існування впродовж 15 років де-факто - держави” Так що з пропозиціями Кишинева в Тирасполі не зовсім погоджуються і пані Антонова також додала, що ніхто з молдовського боку офіційно не знайомив місцевих представників Придністров’я з проектами Кишинева”.

Стосовно переговорів Віктора Ющенка з Ігорем Смирновим заступник міністра інформації самопроголошеного Придністров’я додала:

“З того, що я знаю мета була одна – це обговорити проблеми врегулювання і план, який запропонував Віктор Андрійович на основі своїх “семи кроків”. А також враховуючи склад делегації я передбачаю, що будуть розглянуті двосторонні стосунки між Придністров’ям та Україною в економіці, освіті і політичні питання в плані врегулювання”,- інформувала пані Антонова.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект