Резолюція Сенату була внесена 11 травня цього року конгресменом-республіканцем Беном Кембеллом, співголовою Гельсинської комісії разом із сенаторами Крісом Доддом і Джозефом Біденом (обидва – демократи).
Як зазначається у резолюції, Сенат "настійливо радить владі України домагатися повністю прозорої виборчої процедури до, під час та після виборів президента в 2004".
США нагадують Україні, що "демократичний, прозорий та чесний передвиборчий процес" є передумовою для "повної інтеграції до Західного співтовариства рівноправним членом, включно з організаціями, такими як НАТО".
Сенат наголошує на необхідності "безперешкодного доступу всіх сил та кандидатів до друкованих, радіо-, теле- та інтернет-медіа на недискримінаційній основі".
Сенат "настійливо радить владі України гарантувати свободу зібрання і об'єднання, включно з правом кандидатів, членів партій вільно збиратися, організовувати та проводити публічні заходи".
Сенат "настійливо радить", щоб влада України забезпечила ці права без "шантажу та залякування з боку місцевих чи загальнодержавних чиновників".
Серед іншого, як говориться в документі, це передбачає "вільний доступ для українських і міжнародних виборчих спостерігачів" до виборів, "багатопартійне представництво у всіх виборчих комісіях".
Сенат закликає українську владу гарантувати "свободу кандидатів, членів опозиційних партій та незалежних ЗМІ від шантажу та залякування з боку влади шляхом вибіркових податкових перевірок".
У сфері мас-медіа Сенат закликає українську владу убезпечити медіа від тиску, який здійснюється "скасуванням ліцензій або позовами за поширення наклепу".
Згідно з текстом проекту резолюції, Сенат США закликає владу України "гарантувати виборчий моніторинг з боку Бюро демократичних інституції та прав людини ОБСЄ, інших країн ОБСЄ, українських партій, представників кандидатів, закордонних і місцевих неурядових організацій, приватних інституцій".
Аналогічна версія проекту резолюції була представлена в Палаті представників главою комітету із міжнародних справ Генрі Гайдом (республіканець) разом із головою Гельсинської комісії Крісом Смітом (республіканець) та Томом Лантосом (демократ).
|