НОВИНИ

01.10.2014 | Китай може вчинити з Гонконгом, як Росія з Україною - FT
За матеріалами - FT

Протест у Гонконзі став найбільшим політичним викликом офіційному Пекіну за останні 25 років. Щоправда, цього разу офіційна влада Китаю в кращому становищі, ніж 1989 року, коли студенти влаштували протест у столиці на площі Тяньаньмень.


Як пише Financial Times, сьогодні Китай став однією з найбільш економічно впливових країн світу. До того ж, на відміну від подій у Пекіні 25 років тому, сьогоднішній протест відбувається не в столиці, а на периферії.


Зараз комуністична влада намагається заблокувати новини з Гонконгу. Офіційна китайська преса не пише про протести. Однак якщо демонстрації продовжаться, Пекін може зіграти на прихованому протистоянні жителів материкового Китаю і Гонконгу.


Жителі анклаву демократії сприймають китайців з материка, як "неотесаних чужинців", а ті натомість вважають жителів Гонконгу "розбещеними шмаркачами, які непатріотично нудьгують за гнобленням Великобританії".


"У цьому сенсі офіційна реакція на події в Гонконзі, можливо, нагадує реакцію Росії на демонстрації в Україні. Українців і гонкогців вважають у Москві та Пекіні "братами", поки вони "грають за правилами". Але тільки-но вони починають відстоювати свої інтереси, їх одразу називають інструментом західного імперіалізму".


Автор зауважує, що, безумовно, Гонконг входить до складу Китаю в той час, як Україна - незалежна і суверенна країна ... "але насильницьке вирішення проблеми протестів в Гонконзі підірве відносини між Китаєм і Заходом майже так само, як анексія Криму зруйнувала співпрацю між Росією і Заходом".


"Уряд у Пекіні тепер думає над наступним кроком, - йдеться в статті. - В Інтересах усіх сторін конфлікту, щоб Пекін прийняв розумне рішення, і демонстранти розійшлися по домівках, зберігши стабільність в Китаї і світовій економіці".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект