НОВИНИ

23.06.2005 | Україна допоможе Іраку у відбудові
Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк взяв участь у міжнародній конференції з питань відбудови Іраку, яка у середу відбулася у Брюселі. 



БТ: Україна відіграла помітну роль у стабілізації, беручи участь у багатонаціональних силах. За цей період були підготовані тисячі військовослужбовців національної гвардії, поліції, збройних сил. Сформовані декілька окремих об"єднань, батальйонів, рот. Тобто, у цьому відношенні Україна дуже багато зробила, у підготовці іракців для самостійного виконання обов"язків щодо безпеки.



Що стосується подальшої дільяності, то Україна продовжуватиме надавати допомогу у підготовці фахівців для збройних сил і правоохоронних органів Іраку. Це буде здійснюватися як в Іраку, так і в Україні. Але в той же час ми будемо трансформувати нашу участь в Іраку з виключно військових компонентів на невійськові. І тут широкі можливості відкриваються для українських підприємств. Зокрема, Україна вже надала гуманітарної допомоги Іраку на три з половиною мільйони доларів. Але в той же час забезпечення безпеки у провінції Васід переконало українських фахівців у тому, що є широкі можливості для невійськових форм надання допомоги Іраку у справі відбудови його економіки. Це стосується комунальних служб у тій же провінції Васід. Це стосується дорожніх робіт. Це стосується нафтогазової промисловості. Це ті сфери, де Україна може надавати допомогу, маючи для цього відповідні можливості і досвід.



Нагадаю, що українські підприємства за часів ще Радянського Союзу, підприємства нафтогазової галузі, активно працювали в тому, що стосується будівництва і відкриття нафтових і газових родовищ в Іраку. Наші фахівці мають досвід, мають документацію. Окрім того, вони вже встановили через наших військових дуже добрі відносини з представниками влади.


Бі-Бі-Сі: Борисе Івановичу, але ж в України є багато конкурентів в усіх всіх галузях, є чимало іноземних фірм і підрядників, готових виконувати ті самі роботи. Мабуть, не гірше за українців. Які в України є козирі, щоби переконати Ірак віддати перевагу саме українцям?


БТ: Переваги партнерів компаній західноєвропейських країн полягають у тому, що їм легше дістати кредити для проведення цих робіт, ніж українським фахівцям. Це очевидні переваги. Але в данному разі ми маємо прекрасні можливості для того, щоби поєднати фінансові можливості перш за все західних компаній і знайомство з місцевістю, з місцевим ринком, які мають українські компанії. Адже багато компаній Заходу, які мають кошти, не можуть долучитися до відбудови, не маючи документації. А документацію мають українські фахівці. Отже тут є ґрунт для поєдання зусиль.


Бі-Бі-Сі: Той факт, що український контингент буде виведено з Іраку до кінця року, чи не вплине він негативно на перспективи участі України у подільшій відбудові Іраку?


БТ: Ні не вплине, оскільки вже сьогодні іракський уряд і союзники по багатонаціональних силах відзначають великий внесок українських військовослужбовців у підтримання стабілізації і безпеки в Іраку. І це є фактор, який буде позитивно відбиватися на наших майбутніх взаєминах. Крім того, процес виведення українського контингенту погоджений з усіма союзниками, з урядом Іраку. Він не викличе жодних несподіваних напружень у взаєминах.


Бі-Бі-Сі: Під час Ваших спілкувань на цій конференції чи не почули Ви якоїсь критики на адресу України? На адресу європейських країн така критика лунає - про те, що обіцяно багато грошей, понад мільярд доларів, а реально Ірак отримав кілька сотень мільйонів доларів. Хав"єр Солана вчора був змушений навіть виправдовуватися, кажучи, що вся програма допомоги ще попереду, що ми тільки-но починаємо. Чи на адресу України лунали подібні зауваження?


БТ: Ніяких критичних зауважень на адресу України не лунало і не могло лунати. Україна не надавала обіцянок, яких вона не здатна виконати. Від імені уряду я вніс пропозиції, які ми реально можемо виконати. Що стосується обіцяних коштів, то кошти не є метою цієї конференції. Метою донорської конференції, себто збору коштів, буде інша конференція, яка проходитиме наступного місяця.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект