НОВИНИ

23.06.2014 | «Газпром» продовжує шукати союзників по «Південному потоку»
Джерело - УНІАН

Попри безпрецедентний тиск США і Єврокомісії на учасників проекту з будівництва газопроводу «Південний потік», Росія продовжує вести переговори з кожною з країн, де планується прокладання газопроводу, пишуть "Ведомости".


Під час візиту Володимира Путіна до Відня 24 червня буде підписано угоду про створення проектної компанії для будівництва австрійської ділянки «Південного потоку».


Щоправда, угоди з окремими країнами про проходження трубопроводу через їхню територію залишаються досить непевними без наявності беззастережної згоди Єврокомісії на реалізацію проекту. Поки, за словами єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера, воно можливо лише в разі визнання «Газпромом» правил Третього енергопакету.


«Газпрому» і Росії потрібно більше гарантій для прокачування свого газу, ніж сьогодні може запропонувати Єврокомісія. Компанію не влаштовують винятки, які можна в будь-який момент скасувати. І прикладом тому служить трубопровід OPAL, що в підсумку не може працювати на повну потужність. Тому російський постачальник газу розраховує на міжурядові домовленості по «Південному потоку», які не можна буде скасувати волею чиновників Єврокомісії.


У результаті сторони зайняли вичікувальну позицію: Євросоюз чекає, чи буде Україна й далі виконувати свої запевнення щодо безперебійного транзиту російського газу, чи порушить їх, а Росія не відкликає свою скаргу з СОТ, в якій йдеться, що правила Третього енергопакету дискримінують умови членства в цій організації самих країн єврозони. В результаті будівництво «Південного потоку» продовжує висіти на волосині, але проект ніхто не зупиняє.


Водночас у разі виходу з проекту Болгарії можуть початися переговори з Туреччиною щодо проходження «Південного потоку» її територією. Раніше турецький уряд виражав стурбованість проблемною ситуацією з транзиту газу через Україну. Однак, за словами Олександра Новака, поки що таких розпоряджень з боку «Газпрому» не було. Така альтернатива могла б затягнути терміни будівництва і змінити його економіку, однак повністю зупинити «Південний потік» не зможе навіть вихід з проекту однієї з країн.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект